GündemManşet

Sarıyer’de Ramazan bir başka geçiyor

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Sarıyer Belediyesi’nin mahallelere kurduğu sevgi sofralarında oruçlarını açan vatandaşlar, sevgi, barış ve hoşgörü alanı olarak adlandırılan İstinye Tersane’nin ilk konuğu olan sevilen şarkıcı Selçuk Balcı ile keyifli bir akşam yaşadı.

Mahallelerde kurulan iftar sofraları, konserler, sinema ve tiyatro gösterileri ile Ramazan coşkusunu doya doya yaşatacak Sarıyer Belediyesi, ramazanın üçüncü gününde iftar sofrasını Ferahevler Mevlana Parkı’nda kurdu. Hep birlikte iftar yapmanın keyfini yaşayan Sarıyerliler, semazen gösterisi ve dualar eşliğinde oruçlarını açtı. İlerleyen saatlerde ise İstinye Tersane Alanı’na konuk olan ünlü halk müziği sanatçısı Selçuk Balcı’nın türküleriyle doyasıya eğlendi.

FİNAL FOUR HEYECANI SARIYER’DE YAŞANDI

İftardan önce, THY Avrupa Ligi Final Four şampiyonluk maçında Litvanya’nın temsilcisi Zalgiris takımını 76-67 gibi ezici bir üstünlükle deviren Fenerbahçe’yi desteklemek isteyen Sarıyerli basketbol severler, İstinye Tersane Alanı’nda bir araya geldi. Sarıyer Belediyesi tarafından kurulan platformda dev ekranda müsabakayı seyreden taraftarlar karşılaşmanın coşkusunu hep birlikte yaşadı.

İLK KONUK SELÇUK BALCI

Bir ay boyunca devam edecek Ramazan şenlikleri kapsamında İstinye Tersane alanının ilk konuğu Karadeniz müziğinin genç temsilcisi Selçuk Balcı oldu. Farklı müzik türlerini yorumlayarak büyük beğeni alan sanatçı, alanı dolduran yüzlerce kişiye unutulmaz bir akşam yaşattı. Şarkıların hep bir ağızdan coşkuyla söylendiği konserde Karadeniz türküleri, alaturka müzikler ve Anadolu’ya ait halk ezgileri yer aldı. Konser sonunda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyerlilere güzel bir akşam yaşatan Selçuk Balcı’ya teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir