GündemManşet

Sarıyer’de tam 19 Çocuk Parkı kundaklandı… KİM BU NERON?

SARİYERGAZETESİ.COM – BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi’ne ait 19 parktaki çocuk oyun grupları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı. Parkları ateşe veren ve her yerde aranan Sarıyerli Neron, bugüne kadar bir türlü yakalanamadı.

Sarıyer’de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler çocuk oyun parklarına musallat oldu. Sarıyer ilçe genelinde tam 19 ayrı parkta bugüne kadar kundaklama olayı yaşandı ve oyun parklarındaki malzemeler ateşe verildi. Kundaklama olayları yüzünden belediye on binlerce lira maddi zarara uğradı. Sarıyer Belediyesi saldırganların yakalanması için polisten yardım istedi. Belediye kurumsal sosyal medya hesabından konuyla ilgili yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı; “Aliye Rona Parkı’ndaki oyun aletleri, insan olduğundan şüphelendiğimiz mahlukatlar tarafından yakılmıştır. Çocukların hayalleriyle oynayan, yaşam alanlarını kısıtlayan bu “insan”ları kınıyoruz.”

ŞÜPHELİ 2 ÇOCUK SERBEST BIRAKILDI

Parkları kundaklayan kişilerin yakalanması için harekete geçen Sarıyer Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheli 2 çocuğu gözaltına aldı. Gözaltına alınan çocukların olayla ilgisinin olmadığı anlaşılınca savcılık çocukları ailelerine teslim etti. Gerçek suçluların yakalanması için polis gece gündüz demeden çalışmalar yapıyor. Sarıyerli Neron’un yakalanması için vatandaşların polisle iletişim halinde olması isteniyor.

İŞTE KUNDAKLANAN PARKLAR

Yenimahalle Eyüp Odabaşı Parkı

Kilyos Abdullah Kaya Parkı

İstinye Cehar Dudayev Parkı

FSM Ahmet Arif Parkı

Yeniköy Mimar Sinan Parkı

PTT Uğur Mumcu Parkı

İstinye Semavi Güneş Parkı

Cumhuriyet Aliye Rona Parkı

FSM Aşık Veysel Parkı

Bahçeköy Şehit Alaaddin Elyürek Parkı

Emirgan cami karşısı park

Maden Yadigar Ejder Parkı

Maden İbrahim Cevahir Parkı

Poligon Cahide Sonku Parkı

Cumhuriyet Erdal Tosun Parkı

Bahçeköy İsmet Barlas Parkı

Çayırbaşı Ahmet Turgutlu Kostarika Parkı

İstinye İbn-i Sina Parkı

Kireçburnu Şeyh Edebali Parkı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir