GündemManşet

Sarıyer’de yüz binlerce kişiyi yıkım kabusundan kurtaran İmar Barışı’ndaki çalışması, Salih Bayraktar’a adaylık yolunu açtı!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

AK Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan adayı belli oldu. 31 Mart 2019’ta yapılacak yerel seçimlerde Sarıyer Belediye Başkan adayı olarak Salih Bayraktar’ın adaylığı açıklandı. Peki adaylığını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat açıkladığı Bayraktar nasıl ve neden aday gösterildi?

SARIYER’DE YAKLAŞIK 100 BİN KİŞİNİN BAŞVURDUĞU İMAR BARIŞI’NIN MİMARI OLDU, SARIYER’DE ADAYLIĞI KAPTI

Sarıyer Gazetesi‘nin edindiği bilgilere göre AK Parti’nin Bayraktar’ı aday göstermesinin en önemli nedeni, Sarıyer’de yüz binlerce kişiyi ilgilendiren tapu konusundaki olağanüstü çalışmaları. Zira, Çevre ve Şehircilik Bakanları Mehmet Özhaseki ve yeni bakan Murat Kurum’la yakın temasta olan Bayraktar, Sarıyer’i yakından ilgilendiren yasaların çıkmasında oldukça belirleyici oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda üst düzey isimlerin yer aldığı toplantılara katılan Bayraktar, İmar Barışı’nın yasalaşmasında büyük emek harcadı. Sarıyer’de yüz binlerce kişiyi yıkım kabusundan kurtaran yasa, yine Bayraktar’ın girişimleri sonucu Boğaziçi Öngörünüm’de kalan dar gelirli vatandaşları da kapsayacak şekilde genişletilmişti. Bayraktar’ın Ankara’daki bakanlıklar ve bürokrasi üzerindeki etkisi ona adaylık yolunu açtı. Zira AK Parti Genel Merkezi tarafından Sarıyer genelinde yapılan anketlerde özellikle mülkiyet sıkıntısı yaşan çok sayıda vatandaş, “tapu sorununu çözecek en etkili isim” olarak gördükleri Salih Bayraktar’ın adaylığından yana tercih kullandı. Bayraktar’ın yaklaşık 5 yıldır sürdürdüğü ilçe başkanlığı görevi sayesinde geniş kesimler tarafından tanınması ve Sarıyer’in sorunlarını çok iyi bilmesi de onun aday gösterilmesinde önemli bir rol üstlendi.

SALİH BAYRAKTAR KİMDİR ?

Salih Bayraktar, 1960 yılında Sarıyer’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Sarıyer’de tamamladı. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okudu. Denizcilik, Sanayicilik ve Uluslararası Ticaret alanında girişimcilik faaliyetlerinde bulundu. 14 Aralık 2014 ve 01 Nisan 2018 tarihlerinde AK Parti İlçe Başkanı olarak seçildi. Ülkemizin kalkınması ve Sarıyer İlçemizin her alanda başarısı için teşkilatın bütün kademesinde arkadaşlarımızın ve vatandaşlarımızın desteği ile siyasi çalışmalarına devam etmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve Yeşilay Şube Başkanlığı yapmıştır. Evli ve üç çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir