GündemManşet

Sarıyer’deki mazgallar tek tek çalınıyor!

 

Piyasada 15 -20 TL’ye satılan İSKİ’ye ait rögar kapakları Sarıyer genelinde birer birer çalınıyor. 2 yıl önce İstinye’de kapağı çalınan rögar çukurundan düşerek hayatını kaybeden belediye işçisi Semavi Güneş de hırsızları vicdana getirmedi. Sarıyer Belediyesi vatandaşları hırsızlara ve kapağı çalınan rögar çukurlarına karşı uyardı.

SARİYERGAZETESİ.COM-HABER MERKEZİ

Sarıyer genelinde pek çok mahallede İSKİ’ye ait rögar kapakları hırsızlar tarafından teker teker çalınıyor. Hurdacılara 15-20 TL’ye satılan rögar kapakları yüzünden insanlar çukurlara düşme tehlikesi yaşıyor. Kapağı olmayan rögarlar insanlar için tehlike saçıyor.

BELEDİYE VATANDAŞLARI UYARDI

Sarıyer Belediyesi ilçe genelinde yaşanan rögar kapağı hırsızlığı konusunda vatandaşları uyardı. Belediyeden yapılan uyarıda şu ifadeler yer aldı: “Değerli Sarıyerliler! Sarıyer genelinde mazgal ve rögar kapakları çalınmaktadır. Lütfen dikkatli olun. Güvenlik önlemleri alınmamış, kapaksız mazgal ve rögarları tarafımıza iletin. Hırsızlığa tanık olursanız lütfen durumu emniyet güçlerine bildirin.”
Sarıyer Belediyesi ayrıca hırsızlığın yaşandığı mahalle ve sokakların isimlerini de paylaştı: “İstinye Akıncılar Sokak, Bağlar Mevkii Altınordu, Leylak Sokak, Darüşşafaka Açelya Sokak, Çağdaş Sokak, Kireçburnu Kireçli Çeşme Sokak, Ayazağa Cendere Caddesi”

2 YIL ÖNCE TEMİZLİK İŞÇİSİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

2016 yılında İstinye’de Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü işçisi Semavi Güneş, kapağı hırsızlar tarafından çalınan rögar çukuruna düşerek hayatını kaybetmişti. 15 metrelik çukurda boğularak hayatını kaybeden Güneş’in cesedini, olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri çıkarmıştı. Ulusal basında gündem olan olaydan sonra polis geniş çaplı soruşturma başlatmıştı. Yaşanan bu acı olay bile hırsızları vicdana getirmeye yetmedi, rögar kapağı hırsızlığı aralıksız devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir