GündemManşet

Sarıyer’e dilenci akını!

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer, sokaklarda aile boyu dilenen ithal dilencilerin akınına uğradı. Sokakları istila eden dilenciler, her gün haksız yere binlerce lira kazanıyor. Sarıyerli vatandaşlar, rezalete el konulmasını istiyor.

Sarıyer sokakları son aylarda sayıları giderek artan ithal dilencilerin istilasına uğradı. Fatih, Kağıthane, Gaziosmanpaşa gibi ilçelerden gelen dilenciler Sarıyer sokaklarında çoluk çocuk demeden aile boyu dilencilik yapıyor. Yaklaşık 50 civarında dilenci ekibi özellikle akşam saatlerinde Sarıyer sokaklarını dolaşarak, duygularını istismar ettikleri vatandaşlardan para topluyor.

PARALAR BİR KİŞİDE TOPLANIYOR

Küçük yaşta çocukları da dilendiren çetenin, zabıtanın kendilerini yakalayıp üzerlerindeki paraya el koymasını önlemek için ilginç bir yöntem geliştirdikleri öğrenildi. Dilencilerin üzerlerinde fazla para tutmadıkları, topladıkları paraları da Sarıyer’de dolaşan ve dilencilik yapmayan kendi içlerinden birine emanet ettikleri görüldü.

VATANDAŞLAR: “YETKİLİLER ÖNLEM ALSIN”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar; “Sarıyer sokaklarında dilenci görmek istemiyoruz. Çoluk çocuk demeden çalışan bir çete var. Polis ve zabıta ekipleri bu kişilere karşı çalışma yapmalı ve hepsini cezalandırmalı. Bu rezalete el konulmalı. Aksi halde esnaf patlamaya hazır” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir