GündemManşet

Sarıyer’e Erkan Karaaslan bahanesiyle operasyon senaryosu!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

FETÖ’nün belediyeler imamı olduğu iddiasıyla 14 ay tutuklu kalan ve Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edildikten sonra hakkında çıkarılan yakalama kararı sonrası kayıplara karışan firari danışman Erkan Karaaslan yine gündemden düşmüyor, düşürülmüyor.

Siyasi kulislere göre; AK Parti, Karaaslan dosyası üzerinden kimi belediyelere operasyon yapılmasını istiyor. Hedefteki belediyelerin başında ise CHP’nin İstanbul’daki en başarılı belediyelerinden biri Sarıyer Belediyesi de var. CHP’nin kalesi haline dönüşen Sarıyer üzerinde oynanan oyunlar ve senaryolar, bu kadar da olmaz dedirtiyor. AKP’ye yakın bazı gazetelerin sürekli dillendirdiği bu kirli senaryoda gözden kaçan detayları sizler için derledik.

İşte FETÖ firarisi Erkan Karaaslan olayında gözden kaçırılan kimi detaylar!

Sarıyer Belediyesi’nden de danışmanlık hizmeti işi alan FETÖ firarisi danışman Erkan Karaaslan’ın iş yaptığı belediyeler arasında AKP’li Büyükşehir Belediyeleri de var. Bunlar; Denizli, Gaziantep, Ordu, Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi. Yine Karaaslan’ın danışmanlık hizmeti verdiği AKP’li diğer belediyeler ise şöyle; Bolu, Elazığ, Tuzla, Başakşehir, Düzce, Soma, Başiskele, Çekmeköy, Gemlik, Yüreğir, Sultangazi, Şile, Alpu, Afşin, Kepez, Eyüp, Serik, Beyköy, Serinhisar, Tavas…

TAEK, TODAİE, TÜRKAK TKDK, Marmara Belediyeler Birliği gibi kurumların da danışmanı Erkan Karaaslan… Karaaslan aynı zamanda AKP’li Çalışma Bakanlığı’nın da danışmanı…

KARAASLAN MİT’E DE DANIŞMANLIK YAPMIŞ!

Öte yandan FETÖ firarisi Erkan Karaaslan’ın MİT’e de bir süre danışmanlık hizmeti verdiği belirtiliyor. İddiaya göre; MİT Nisan 2010’da; Güvenlik İstihbarat Başkanlığı yıkıcı Dinî Faaliyetler Daire Başkanlığı 2010 Yılı Hedef Öncelik Tablosuna göre takip edilecek “yıkıcı dinî örgütler”i derecelere ayırıyordu. MİT’in 2010 yılı takip tablosunda 1. Derece Örgütler listesinde Süleymancılar, Nakşibendiler, İHH ve Nurcu Gruplar yer alıyordu. Bütün bu örgütlerin yanında birine daha yer veriliyordu:  Gülen cemaati. Nisan 2010’da en tehlikeli örgütü, Gülen örgütü olarak ilan eden MİT; 4 Ekim 2010 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu (Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü) ne bir yazı gönderiyor ve şöyle diyor: “Müsteşarlığımız sosyal tesisleri ile ilgili güncel mevzuat çerçevesinde ve aşağıda belirtilen konularda, kurumunuz Kurumsal Gelişim ve Ortak Veri tabanı Daire Başkanı Erkan Karaaslan’dan eğitim almaya ivedi olarak ihtiyaç duyulmaktadır.  Bu yazıdan sonra Karaaslan, MİT’e 12 Ekim 2010 yılından tutuklandığı son güne kadar danışmanlık hizmeti veriyor.

Öte yandan Karaaslan’ın hakkında tutuklama kararı çıkarıldığı sırada MİT İzmir Bölge Müdürlüğü’nde olduğu belirtiliyor…

CHP CEPHESİNDE SORUŞTURMALARA SİYASET KARIŞTIRILIYOR KAYGISI

Siyasi kulislerde şu sıralarda Erkan Karaaslan üzerinden Sarıyer odaklı operasyon hesapları yapılıyor. Ancak sadece CHP’li değil çok sayıda AKP ve MHP’li belediyeye de danışmanlık hizmeti veren Karaaslan dosyasındaki belirsizlikleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı netleştirecek.

Sarıyer siyasetinde konuşulanlara göre tüm bu senaryoların arkasında Sarıyer’i CHP’li belediyeden devşirmek hesabı yatıyor. Olayın hukuki olmaktan çok siyasi olduğu düşünülüyor. Zira FETÖ firarisi Karaaslan’ın çok sayıda AKP’li belediyeye de danışmanlık hizmeti vermesine rağmen nedense tüm okların CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne çevrildiği, açıklaması zor bir soru olarak kafaları karıştırıyor. CHP kanadında tüm bu hesapların gerekçesi olarak Sarıyer’de yüzlerce milyon dolarlık imar rantı bulunması gösteriliyor. Gelişmeleri Sarıyer Gazetesi’ne yorumlayan bazı CHP’liler; “Sarıyer’i sandıkla aldık, kirli hesaplarla bizden geri almaya çalışanlara asla vermeyiz” diye konuşuyor.

DEVAMI GELECEK!

Not: SARIYER GAZETESİ, savcılık soruşturmalarını etkilemeden, kimseyi suçlamadan ya da kimseyi aklama gayreti göstermeden sadece sorumlu gazetecilik anlayışıyla kamuoyunu aydınlatmaya, önümüzdeki günlerde bazı belgeleri paylaşmaya devam edecek! Bizi takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir