GündemManşet

SARİYERGAZETESİ.COM yazdı, CHP’de hesaplar şaştı! İstifası rötar yapan Sevim Yalınkılıç, Belediye Başkan Yardımcısı yapılacak!

SARİYERGAZETESİ.COM‘un bir haberi daha gündemi sarstı. Dün, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’ın istifa edip Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı olacağını yazmıştık. Haberimize CHP İlçe Başkanlığı’ndan “istifa yok” açıklaması geldi, sosyal medyada da durumdan habersiz pek çok partili gazetemizi ve haberimizi hedef alan ilginç yorumlar yaptı. Ancak “ne yazdıysak o”, işin iç yüzünü yine ilk kez SARİYERGAZETESİ.COM açıklıyor.

SEVİM YALINKILIÇ GİDECEK YERİNE İSMAİL AYDIN GELECEKTİ

Sarıyer Gazetesi‘nin parti içindeki çok önemli kaynaklardan edindiği bilgilere göre; Sevim Yalınkılıç’ın istifa ettiği ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı yapılacağı haberi partinin üst kademesi için sürpriz değildi. Zira dün konu henüz gazetemizde haber olarak yayınlanmadan önce CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndaki meclis üyesi aday adayları mülakatı toplantılarında bir numaralı gündem maddesiydi. Gün boyu CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda, Sarıyer’deki bu istifa olayı konuşuldu. CHP İl Başkanlığı’ndaki mülakaata katılmak için parti il binasına gidenler bu istifa olayıyla ilgili bilgi sahibi oldu. Akşam saatlerinde de çok ses getiren o haberimiz yayımlandı ve CHP bir anda karıştı. CHP içindeki kaynaklara göre, Sevim Yalınkılıç’ın istifa etmesinden sonra yerine İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Aydın‘ın getirilmesi gündemdeydi, ancak haberimizin yayınlanmasından sonra tüm hesaplar şaştı ve istifa ertelendi. Zira Sevim Yalınkılıç’tan sonrası için süreç henüz tamamlanmamış ve haberimizin yayınlanmasından sonra parti içindeki kimi muhalifler de devreye girmişti. Böylece CHP’deki görev değişimi operasyonu deşifre edilmiş ve süreç yarıda kalmış oldu. Haberimizden sonra Yalınkılıç’ın hem istifa süreci hem de başkan yardımcılığı operasyonu ertelendi.

SEVİM YALINKILIÇ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI OLACAK!

Bu arada hemen belirtelim. Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı karara göre; 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde aday olabilmek için kamu görevlileri, yargı mensupları, siyasi parti il ve ilçe yöneticilerinin 1 Aralık Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor. Sevim Yalınkılıç’ın rötar yapan istifasının en geç 1 Aralık tarihinde gerçekleşeceği ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yeniden aday gösterilmesi durumunda Genç’in listesinden kontenjan meclis üyesi adayı yapılacağı ve bu süreçte de Sosyal İşlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı yapılacağı ifade ediliyor. Sevim Yalınkılıç’ın ilçe başkanlığı sürecine Şükrü Genç’in desteğiyle girdiği ve bundan sonra da belediyede de Genç ile birlikte yol yürümek istediği, bu yüzden yönetim kademesinde olmak istediği belirtiliyor.

Şimdi CHP’de tüm gözler dananın kuyruğunun kopacağı 1 Aralık tarihine çevrildi. 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler