GündemManşet

SARİYERGAZETESİ.COM yazdı, İstinye Koyu’ndaki kriz çözüldü! Koyu teslim alan Sarıyer Belediyesi, ilçenin ilk iftarını burada verecek!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

SARIYER GAZETESİ bir haberiyle daha ilçedeki bir krizin çözülmesini sağladı. Milli Emlak Müdürlüğü mülkiyetindeki İstinye Koyu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince işgal edilmesi ve koyun demir bariyerlerle kapatılması Sarıyer kamuoyunun tepkisini çekmişti. Sarıyer Belediyesi tarafından her Ramazan ayında geleneksel hale getirilen etkinliklerin yapıldığı koya, Sarıyer Belediyesi ekiplerinin girişi İBB tarafından engellenmişti. Sarıyer’de Ramazan etkinliklerinin yapılmamasına neden olacak kriz SARİYERGAZETESİ.COM tarafından “HEP AYNI KAFA! İBB İSTİNYE KOYU’NU İŞGAL ETTİ” başlığıyla haber olarak yayınladı.

SARİYERGAZETESİ.COM YAZDI, KOY İBB’DEN SARIYER’E GEÇTİ

Haberimizden sonra harekete geçen İBB yetkilileri krize el koydu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın talimatıyla İBB’nin İstinye Koyu’ndaki zabıtaları geri çekildi ve koydaki tüm demir bariyerler kaldırıldı. Böylece İstinye Koyu Sarıyer Belediyesi’ne devredildi. Koyun kendilerine teslim edilmesinden sonra harekete geçen Sarıyer Belediyesi ekipleri koyda düzenlemeler yaptı ve dev bir sahne kurdu.

İLK İFTAR İSTİNYE KOYU’NDA VERİLECEK

Sarıyer Belediyesi, ilçedeki ilk iftarı da İstinye’de, İstinye Tersane alanında yapacak. Ramazanın ilk iftarı yarın İstinye Koyu’nda verilecek. İftara Sarıyer genelinden binlerce kişinin katılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir