GündemManşet

Sarıyerli AK Parti milletvekili Fatma Benli evleniyor!

Sarıyer’in tanınmış esnaflarından Reşitpaşa’daki Damla Pastanesi’nin sahibi Kastamonulu Nuri Benli’nin kızı AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli dünya evine giriyor. Bir süre önce Uğur Yalçın ile nişanlanan Benli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “fazla uzatmayın” talimatından sonra 26 Mart’a düğün tarihi aldı.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Reşitpaşa’daki Damla Pastanesi’nin sahibi Nuri Benli’nin kızı olan AKP İstanbul Milletvekili Fatma Benli, bütçe görüşmeleri sırasında tanıştığı; lağvedilen Tütün Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) bürokratlarından Uğur Yalçın ile aile arasında nişan yüzüğü taktı. Çiçeği burnunda çift, Erdoğan’ın “Fazla uzatmayın” talimatıyla 26 Mart’a düğün tarihi aldı. Sert siyasi tartışmalar, uzun gece mesaileriyle gergin oturumlara sahne olan Meclis, bu kez bir izdivaca sahne oluyor. AKP İstanbul Milletvekili Fatma Benli, bütçe görüşmeleri sırasında tanıştığı; lağvedilen Tütün Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) bürokratlarından Uğur Yalçın ile evleniyor. Dün gece İstanbul’da aile arasında nişan yüzüğü takan çift, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Fazla uzatmayın” talimatıyla 26 Mart’a düğün tarihi aldı.

BAŞESGİOĞLU’NUN ÖZEL KALEMİYDİ

Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre, İçişleri Bakanlığı döneminde Murat Başesgioğlu’nun özel kalem müdürlüğünü de yapan Yalçın, Meclis kulislerinde tanınan bir sima. Benli ise İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyesi. Gelin ve damadın Kastamonulu olmasının sürecin olumlu gelişmesine katkı sağladığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bekâr olanların evlendirilmesi konusundaki hassasiyetinin de bu izdivaçta etkili olduğu belirtiliyor. Erdoğan’ın il gezileri ve programları sırasında bekâr olduğunu öğrendiği kişilerle ilgili olarak milletvekilleri ve parti yöneticilerine sitem ederek, evlilik için uygun eş bulunması konusunda talimatlar verdiği biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir