GündemManşet

Sarıyerli muhtarlardan Çanakkale ziyareti

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer Belediyesi’nce düzenlenen gezide Sarıyer’in muhtarları Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret etti. Sarıyer Belediyesi’nin Sarıyer’in muhtarları için düzenlediği gezi gerçekleştirildi. Bursa, Balıkesir ve Edirne üzerinden geçilerek Çanakkale’ye ulaşıldı.

Geziye Sarıyer’den 22 muhtar katıldı. Cuma akşamı yola çıkılarak başlanan gezide bir gece konaklanıldı. Muhtarlar tarihi yerleri rehber eşliğinde gezdi.

Köy kahvaltısıyla güne başlanırken, Kaz Dağı etekleri gezildi. Tuncel Kurtiz ve Ali Ekber Çiçek’in mezarları da ziyaret edildi. Behramkale ve Truva ziyaretlerinin ardından Asos’ta kalınan otelde akşam yemeği yenildi. Muhtarların tarihi yerleri ziyaretlerinin ardından Çanakkale Şehitliği ziyaret edildi. Oldukça keyifli bir gezi gerçekleştiren Sarıyerli muhtarlar pazar akşamı Sarıyer’e dönüş yaptılar.

Çanakkale gezisine Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Muhtarlık İşleri Müdürü Gönül Kıral, muhtarlar ve bazı muhtarların eşleri de katıldı.

Gezi programında profesyonel bir rehberin bulunmasıyla ziyaret edinilen yerlerin tarihinin de anlatılmasının kendileri için çok faydalı olduğunu söyleyen Sarıyerli muhtarlar, Sarıyer Belediyesi’ne ve yoğun programlarına rağmen muhtarlarla geziye katılan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’e de ayrıca teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir