GündemManşet

SASİDER’den Korupark’ta dev iftar

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) Korupark’ta iftar yemeği verdi. Yaklaşık 2 bin kişin katıldığı programda Sarıyer siyasetinin önemli isimleri bir araya geldi.

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) her sene Ramazan ayında Korupark’ta geleneksel hale getirdikleri iftar yemeği organizasyonuyla yine binlerce kişiyi bir araya getirdi. Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç ve SASİDER yönetim kurulu üyelerinin saatler öncesinden başlayan çalışmalarıyla hazırlanan dev iftar yemeği Korupark’ın bahçesinde gerçekleştirildi.

Konukların Korupark’a gelmeye başladığı dakikalar itibariyle de Bahçeköy Yolu’nda uzun araç kuyrukları oluştu. SASİDER Başkanı Ali Genç ve yönetim kurulu üyeleri davetlileri girişte karşılayarak herkesle tek tek ilgilendi. Kuran’ı Kerim tilavetinden sonra ilahi dinletisi ve semazen gösterisi sunuldu. Ezan okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı.

Genç; “Adaletsizliğe düşman gönüller yarınların büyük ve güçlü Türkiye’sinin teminatı olacaktır”

SASİDER Başkanı Ali Genç, Sarıyer’i bir araya getirdiği iftar davetine gelen herkesi selamlayarak başladığı açılış konuşmasında şunları söyledi; “Derneğimizin kuruluş temelinde sosyal ve ekonomik dayanışmayla birlikte birlik, beraberlik, kardeşlik ve toplumsal konulara duyarlılık vardır. İşte mübarek Ramazan ayı bu duyguların en doruğa çıktığı zamandır. Bu mübarek ayı var gücümüzle ibadetle, duayla, iyiliklerle ve oruçla geçirmeye çalışmak; bizleri Kadir Gecesi’ne ardından da Ramazan Bayramı’na ulaştırması için yüce rabbimize niyazda bulunmak olmalıdır. SASİDER olarak sosyal duyarlılık bilinciyle her zaman Sarıyer’de öncü olduk. Değerli konuklar; gönüllerin bir olması, sevgi ve kardeşlik ikliminde bir milletin kalkınmasının ilk adımıdır. Kinden arınmış adaletsizliğe düşman gönüller inanıyorum ki yarınların büyük ve güçlü Türkiye’sinin teminatı olacaktır. Bu duygular ile geleneksel hale getirdiğimiz iftar davetimize katılan herkesi selamlıyorum.”

Bilgin; “SASİDER’i ve Ali Genç’i tebrik ediyorum”

Konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ise; “Değerli hemşerilerim; yardımlaşmanın, dayanışmanın ve paylaşmanın bir sembolü olan Ramazan ayını idrak ediyoruz. Sahuruyla, iftarıyla, teravihiyle, zekatıyla ve sadakasıyla gerçekten manevi bir iklimin içerisindeyiz. Bizlere bugünleri bahşeden yüce Allah’a ham ediyoruz. Kuzey Irak’ta şehit olan 3 askerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Hainler yine görevlerini yapıyorlar ancak bizler birliğimizi, beraberliğimiz ve kardeşliğimizi tüm ülkemizde gösterdiğimiz takdirde bu beyhude çabalar sonuç vermeyecektir. SASİDER Sarıyer’imiz için çok önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Hemen hemen bütün partilerimizden ve her kesimden arkadaşımızı Ali Genç kardeşimiz yönetimine almış ve mükemmel temsil kabiliyetiyle işlerini yürütüyorlar. SASİDER’i ve Ali Genç’i tebrik ediyorum.”

Özdağ; “Bundan sonraki Ramazanlarda da mutlu bir Türkiye’de bir araya gelebilmeyi diliyorum”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Korupark’taki iftar davetine katılan önemli isimler arasındaydı. Deneyimli siyasetçi Prof. Dr. Özdağ, “Çok değerli Sarıyerliler ve çok değerli Sivaslılar hepinizi saygıyla selamlıyor aranızda olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Rabbime şükürler olsun ki sizleri bizleri sağlık ve sıhhat içerisinde burada bir araya getirdi. Dilerim bundan sonraki Ramazanlarda da aynı sağlık ve sıhhatle mutlu bir Türkiye’de bir araya gelebiliriz. İftarda siyasi konuşma yapılmaz onun için ben hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun” diye konuştu.

İftar programında konuşmalar arka arkaya sürdü

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın; “Hayırlı ramazanlar diliyorum. Burada güzel bir manzara var. Ülke olarak huzur barış için her şeyin üstesinden geliriz. Bu ülke için bir olalım. Aşılmaz denilen dağlar aşılmış büyük sorunlar karşımızda küçücük hale gelmiş. Ülke olarak çok önemli bir dönemi geçiriyoruz” dedi.

Zeybek; “Sarıyer’in geleceğini Sivaslılarla oluşturmaktan mutluyuz”

CHP Parti Meclis Üyesi ve İstanbul Milletvekili Adayı Gökan Zeybek ise şu şekilde konuştu; “İstanbul’da en fazla Sivaslının yaşadığı yer Sarıyer değil ama nüfusunun içinde Sivaslıların oranının yüzde 25 olarak en yüksek olduğu ilçe Sarıyer’dir. Bizler onlarla birlikte olmaktan ve Sarıyer’in geleceğini birlikte oluşturmaktan, Ramazan akşamlarında birlikte olmaktan dolayı son derece mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Kadir Gece’miz şimdiden mübarek olsun, görüşemeyeceğimiz tüm dostlarımızın da Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Sağlıklar mutluluklar diliyorum.”

Erdem; “Çok güzel bir organizasyon”

Ak Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem iftar programına yarım saat erken gelmeyi düşündüğü ancak buradaki coşkuyu hesaba katamadığını belirterek şunları söyledi; “Çok güzel bir organizasyon bundan dolayı SASİDER’i tebrik ediyorum. Ben her zaman davet edenlere teşekkürlerimi sunarım ama esas teşekkürü davet icabette bulunan siz değerli davetlilere yapıyorum. Sizler eğer bu toplantılara gelmemiş olsanız bugün burada bu güzel tabloyu yaşamayız. Yıllardır buralarda birçok iftara katıldım ama bugün burada gerçekten muhteşem bir tablo var. Güzel bir birlik var. Allah birliğimizi daim etsin. Önümüzde bir seçim var. Allah bu seçimi de hayırlı neticelere vesile kılsın.”

 

Dev fotoğraf karesi

Korupark’taki iftar programın sonunda Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç ve SASİDER yönetim kurulu üyeleri sahnede bir araya gelerek günün anlam ve önemini belirten fotoğraf karesini oluşturdular. Ayrıca bu dönem çeşitli partilerden milletvekili adayı olan Sivaslılar ile geçmiş dönem milletvekilleri de sahneye davet edilerek konuklara tanıtıldı.

Çiller ve Engin de programa telgrafla katıldı

Öte yandan SASİDER’in Korupark’taki iftar davetine katılamayan Eski Başbakan Tansu Çiller ve CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin’in gönderdiği telgraflar da okundu.

Sarıyer’den ve İstanbul’dan yüzlerce isim bir araya geldi

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Sarıyer Gençlik Spor Müdürü Namık İşman, Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, İlçe Nüfus Müdürü Sevgi Arıkan, Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Cengiz Tamer, Saadet Partisi Sarıyer İlçe Başkanı İsmail Demir, Sarıyer Belediye Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aysin Akyıldız Günen, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Sarıyer İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün, AK Parti Eski Sivas Milletvekili Selami Uzun katıldı.

Sarıyer Belediyesi birim müdürleri, Sarıyer’in muhtarları, bürokratları, dernek başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, spor kulübü başkanları, hemşeri derneklerinin üyeleri, milletvekilleri emniyet müdürü müftü belediye başkanı yardımcıları meclis üyeleri Sarıyer spor kulübü yönetim kurulu üyeleri şehit ve gazilerin yakınları da iftar davetinde yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir