GündemKöşe YazılarıManşet

Şişli’nin rantçıları Sarıyer’in de başını ağrıtmasın!

 SARİYERGAZETESİ.COM – MEHMET TEKİN – KÖŞE YAZISI

Hayatını Şişli’ye adamış, Şişli’nin menfaatleri için bedel ödemiş bir Şişlili olarak Sarıyer Gazetesi’nde yazılarımla da olsa Sarıyerli olabilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Tüm Sarıyer’e selam olsun diyorum. Bana bu mutluluğu yaşatan usta gazeteci ve sevgili dostum Bekir Batu’ya da teşekkür ederim. Ben haberlerim ve yazılarımda genellikle sert bir dil ve eleştirel bir tutum sergilerim. Buna rağmen tüm riskleri göze alan Bekir Batu dostumun cesaretinden dolayı tebrik ederim.

***

Şişli rantı ile anılan bir ilçe oldu. Dolayısıyla Şişli’yi yönetmeye talip başkanlar da rant peşinde koşan siyasetçilerden oluştu. Bu da Şişli’nin genleriyle oynanmasına neden oldu. Bu da doğal olarak Şişlililik ruhunu yok etti.

Bunların en iyi tanığı da yine Sarıyer oldu. Şişli’nin en gözde üç mahallesi (Ayazağa, Maslak, Huzur) Sarıyer’e bağlandı. İşte bir ilçe ranta dayalı bir sisteme döndüğünde ortaya çıkan tablo bu oluyor. İşte Sarıyer’i bu yüzden seviyorum. Sarıyer’de bir Sarıyerlilik ruhu var. Bu da rantın değil huzurun ve mahalle kültürünün yaşadığının ispati oluyor.

Bazen insanlar, içerisinde yaşadığı semtin kıymetini bilemeyebilir. Ben dışarıdan bir göz olarak Sarıyerlilerin şanslı olduğunu net bir şekilde görebiliyorum. Şişli’yi yönetenlerin de ikamet ettikleri yere baktığınızda Şişli’de değil, Sarıyer’de ikamet ettiklerini görüyoruz. Bu durum bile Sarıyer’in kıymetli olduğu ortaya koyuyor. Onun için ben de Sarıyer’i ve Sarıyerlileri seviyorum. Korkum şu ki Sarıyer’de ikamet eden bizim rantçı siyasilerin ve ona benzeyenlerin yarın ileride Sarıyer’in de başına bela olmalarıdır. Benim kurt gazeteci Bekir Batu dostum, benim bu yüzden Sarıyer Gazetesi’nde yazı yazmamı istedi diye de düşünmüyor değilim. Bizim bu rantçıların başına sürekli bela olmuş biri olarak bu görevi de keyifle yapacağımdan herkes emin olsun. Haydi hayırlısı… Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir