GündemManşet

Şükrü Genç, Şebinli şehit asker Ufuk Akdağ’ın cenazesinde

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Suriye’nin Afrin bölgesinde Zeytindalı Operasyonu’nda şehit düşen Tank Uzman Çavuş Ufuk Akdağ, dualar ve göz yaşları içinde memleketi Giresun Şebinkarahisar’da toprağa verildi. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenaze törenine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de katıldı.

ŞÜKRÜ GENÇ: “ÜLKEMİZİ KİMSE BÖLEMEYECEK”

Memleketi Şebinkarahisar’dan Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya konuşan Başkan Genç; “Ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne göz diken hainlere asla fırsat vermeyeceğiz. Bu ülkeyi kimse yıkmayacak ve kirli hesaplarına ulaşamayacak. Bu ülke için şehitler veriyoruz, sayısız gazimiz var. Şebinkarahisar’dan da gencecik bir evladımızı şehit verdik. Hepimizin acısı büyük, ailesine ve yakınlarına taziyelerimi iletiyorum. Bu ülkeyi kimse bölemeyecek. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim, mekanları cennet olsun” diye konuştu.

CENAZE EVİNE TAZİYEYE GİTTİ

Cenaze namazına katılmak için memleketi Şebinkarahisar’a giden Belediye Başkanı Genç, şehit cenazesine katılarak, şehit yakınlarına başsağlığı diledi. Belediye Başkanı Genç, Avutmuş Mahallesi’ndeki şehit evine akşam üzeri de taziye ziyaretinde bulunarak acılı baba Mehmet Akdağ’a üzüntülerini iletti. Cenaze evindeki Mevlid-i Şerif’e de katılan Başkan Genç, şehit asker için okutulan duaya, okutulan Kuran’a eşlik etti. Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisarlı başka bir şehit Birkan Gündüz‘ü de Bayhasan Köyü’ndeki mezarı başında ziyaret etti, uzun süre dua okudu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir