GündemManşet

Şükrü Genç’ten tarihi çağrı: “Mehmetçik’e moral için Kilis’e gidelim”

SARİYERGAZETESİ.COM- MELİSA SÜME

Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kireçburnu SET Balık’ta dev bir organizasyon gerçekleştirildi. Sarıyer’deki tüm mahalle muhtarları ve yerel basın temsilcilerinin de katıldığı gecede, önemli mesajlar verildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliğindeki gecede, birlik ve beraberlik mesajları verildi, ilçenin sorunlarının çözümü için iletişim halinde olunması yönünde ortak görüş belirlendi. Geceye Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve çok sayıda birim müdürü ile CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç da katıldı. Sarıyer Gazetesi İmtiyaz Sahibi & Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, gazetemiz reklam müdürü Yasemin Cebeci ile Haber Müdürümüz Melisa Süme de geceye eşlik etti.

ÜSTÜN: “1961’DEN BERİ MUHTARIM EN ÇALIŞKAN BAŞKAN ŞÜKRÜ GENÇ”

Gecede ilk konuşmayı yapan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, muhtarlık biriminin eski başkan yardımcısı Gökan Zeybek’ten sonra kendilerine bağlandığını ve organizasyonun birlik beraberliği güçlendirmek adına yapıldığını vurguladı. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç da bu buluşmadan duyduğu mutluluğu anlatan bir konuşma yaptı. Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ise muhtarlar olarak belediye başkanı Şükrü Genç’in tüm hizmetlerini sonuna kadar desteklediklerini ifade etti. Türkiye’nin görevdeki en uzun süreli muhtarı olan Tarabya Muhtarı Rafet Üstün de gecede yaptığı konuşmada “Ben 1961 yılından beri muhtarım. Türkiye’de rekor bende. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Şükrü Genç Sarıyer’de bugüne kadar gelmiş geçmiş en çalışkan ve sosyal belediye başkanı. Biz kendisiyle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

ŞÜKRÜ GENÇ: “MEHMETÇİK’E DESTEK İÇİN HEP BİRLİKTE KİLİS’E GİDELİM”

Gecede büyük ilgi gören Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç muhtarların sevgi gösterisi eşliğinde girdiği mekanda tüm muhtarlarla tek tek el sıkıştı, herkesle bir süre ayak üstü sohbet etti. Gecede yaptığı konuşmada muhtarlara destek sözü veren Genç, Afrin operasyonuna dikkat çekerek salonda bulunan herkesi Kilis’e Mehmetçik’e destek ziyareti yapmaya davet etti. Başkan Şükrü Genç; “Arkadaşlarımız hazırlıklarını yapsınlar, tüm muhtarlarımız ve basınımızla birlikte Kilis’e gidelim ve orada askerimize, ordumuza moral verelim. Mehmetçiğimizin yanında olalım. Hatta orada çocukları asker olan ailelerden de kişiler alalım. Bu konuda komutanlarımız ve Hatay Belediye Başkanıyla bir görüşme yapacağım. Önümüzdeki haftalarda bu organizasyonu belediye olarak gerçekleştirelim” dedi. Sarıyer’deki sorunların çözümü konusunda her zaman muhtarlar ve basın ile birlikte hareket ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Kimsenin çocuklarımızın geleceğini çalmasına izin vermeyelim. Birilerinin tuzu kuru olabilir, keyfi yerinde olabilir. Ancak biz Sarıyer’in sorunlarını çözmenin derdindeyiz. Gün gelecek sorunların çözümü konusunda sizlerle daha sık dayanışma içinde olacağımız daha zorlu günler de olacak” diye konuştu.

       

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir