GündemManşet

TEKNOFEST kapılarını açtı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen TEKNOFEST, Yeni Havalimanı’nda başladı. Teknoloji yarışmalarına toplamda 750 takım ve 2 binin üzerinde yarışmacı katılıyor. İETT, 3 gün sürecek TEKNOFEST’e ulaşım için 16 merkezden ücretsiz otobüs seferleri planladı.

Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST katılımları ücretsiz olup, 23 Eylül’e kadar sürecek. Festivalin en önemli bölümünü ise 12 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmaları oluşturacak. Yarışmacı takımlara, hazırlık sürecinde kendi projelerini geliştirmeleri için teknik malzeme ve ekipman desteği verilerek, gençlerin teknoloji geliştirmeleri desteklenecek.

SALİH BAYRAKTAR TEKNOFEST’İ ZİYARET ETTİ

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve AK Parti Sarıyer İlçe teşkilatı da festivalin ilk dakikalarından itibaren TEKNOFEST heyecanı hep birlikte yaşadılar. TEKNOFEST alanını gezen AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar çocuklarla ve aileleriyle de sohbet etti.

ULAŞIM ÜCRETSİZ

Dört gün sürecek TEKNOFEST’e ulaşım için yeni otobüs hatları belirlendi. İETT katılımcıların, festivale rahat ve hızlı gidebilmesi için 16 merkezden ücretsiz otobüs seferleri planladı. Sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında düzenlenen seferlerin yolcu yoğunluğuna göre ayarlaması yapılacak. Yeni havalimanına Taksim Gümüşsuyu, Mecidiyeköy E-5 yanı, Kadıköy,  Beşiktaş, Üsküdar İskele, Ümraniye Tepeüstü, Yenibosna aktarma istasyonu, Eminönü  sahil, Hadımköy son durak, Eyüpsultan Feshane, İSPARK otoparkı, Maltepe metro istasyonu, Kartal E-5, Büyükçekmece Tüyap Merkezi, Küçükçekmece Stad yanı,  Sarıyer son durak ve Seyrantepe Metro istasyonu İETT peron ve duraklarında otobüsler kaldırılacak.

   

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>