GündemManşet

Türk Kadınlar Birliği 94. yılını kutladı

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubeleri, 94. kuruluş yıldönümü nedeniyle Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen kutlama yemeği programında bir araya geldi.

Kadınların toplumsal yaşamdaki mücadelesinde 94 yılı geride bırakan Türk Kadınlar Birliği üyeleri buluştu. İstanbul’un tüm ilçelerinden Türk Kadınlar Birliği şube başkanları ve üyelerini bir araya getiren programa siyasetçi Önay Alpago konuk oldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Türk Kadınlar Birliği İstanbul İl Başkanı Selma Durak, Türk Kadınlar Birliği’nin kurulduğu günden bu yana Türkiye’de yaşanan siyasi dönemlerden olumsuz etkilenerek zaman zaman kapatıldığını anlattı. Ancak kadınların bu mücadelede yeniden ayağa kalkıp Türk Kadınlar Birliği olarak yola devam ettiklerini belirtti. Süregelen kadın sorunlarının çözümü için İstanbul’un dört bir yanında çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Durak, programa katılan şube başkanları ve dernek üyelerine de teşekkür etti.

Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanları ilçeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak konuşma yaptılar.

Sarıyer’den Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi Başkanı Hülya Demir ve Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi üyeleri de katıldı. Hülya Demir gazetemize yaptığı açıklamada, eşitlik mücadelesinde 94 yılı geride bırakan TKB İstanbul Şubeleri’nin düzenlediği kutlama yemeğinde yol arkadaşlarıyla bir araya gelmekten mutlu olduğunu söyledi.

Türk Kadınlar Birliği’ne uzun yıllar emek veren ve geçtiğimiz ay kaybedilen onursal başkan Gültekin Baktır saygıyla anıldı. Derneğe uzun yıllar emek veren büyüklerin düşüncelerinin de paylaşıldığı kutlama yemeği sonunda 94. yıl için pasta kesildi.

 

  

 

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir