GündemManşetSektörel

VIP Spor Okulu Bahçeköy’de hizmetinizde

SARİYERGAZETESİ.COM

Bahçeköy’de 7 yıldır basketbol eğitimlerini sürdüren VIP Spor Okulu koordinatörü Yılmaz Karakoç sağlıklı bir gelişim süreci için çocuklara basketbol oynamalarını öneriyor. VIP Spor Okulu; paylaşımcı,ekip halinde çalışmayı bilen ve basketbol kültürünü kazanmış bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

VIP Spor Okulu, 2009 yılında Zincirlikuyu’da başladığı basketbol eğitimine 2011 yılından beri Bahçeköy’de devam ediyor. Belirli dönemlerde hedef yaş gruplarından oluşan takımlar ile müsabakalara katılım sağlanıyor ve çocuklar gerçek bir basketbolcu gibi sene boyunca maçlara çıkma heyecanını yaşıyor. Çalışmalarını Açı Lisesi Spor Salonu’nda sürdürenspor okulunda çoğuSarıyer, Zekeriyaköy ve Bahçeköy gibi yakın yerlerden katılım gösteren çocukların yanı sıra Levent, İstinye gibi yerlerden gelen sporcular da mevcut.

6-17 yaş grubundaki çocuklara basketbol eğitimi verenVIP Spor Okulu koordinatörü Yılmaz Karakoç 4-5 yaşında alınan jimnastik veya yüzme eğitiminin ardından basketbol sporunun çocukların gelişimine büyük katkı sağladığını söylüyor.

“Takım sporlarının çocukların gelişimine çok büyük katkısı oluyor. Paylaşmanın, takım halinde çalışmanın ve iletişimin öneminin en kolay ve en sağlıklı şekilde tecrübe edinildiği branş basketbol.Eğitmenlerimizin gözetiminde bu değerler en doğru şekilde çocuklara öğretiliyor.”

 

VIP Spor Okulu Koordinatörü Yılmaz Karakoç

1986’da Darüşşafaka’da basketbola başladı. 20 sene boyunca birçok kulüpte profesyonel olarak basketbol oynadı. Uzun ve başarılı bir oyunculuk kariyeri sonrasında eğitim kısmına geçti. 2000 yıllarında oyunculuğun yanında antrenörlük yapmaya başladı. 2004 yılında İzmir’den İstanbul’a taşındıktan sonra 2009 yılında VIP Spor Okulunu kurdu ve burada halen koordinatörlüğü sürdürmektedir.

 

 

 

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler