GündemManşet

Yeni Mahalle Muhtarı Ahmet Çınar, mahallesine ışık oluyor!

Sarıyer Yeni Mahalle Muhtarı Ahmet Çınar, muhtarlık görevinin yanı sıra mahallesindeki vatandaşlara yıllardır ücretsiz elektrik tamirciliği hizmeti de veriyor. Muhtar Çınar; “Gecenin geç saatinde bile kim ararsa gidip elektriklerini tamir ediyorum. Özellikle yaşlı insanlarımızı karanlıktan kurtarmayı seviyorum” diye konuşuyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer’in sevilen muhtarlarından Yeni Mahalle Muhtarı Ahmet Çınar, mahallesinde sevilen bir muhtar olmasının yanı sıra yıllardır asıl mesleği olan elektrik tamirciliği ile de gece gündüz demeden vatandaşlara yardımcı oluyor. Yıllardır bu sektörde çalıştığını söyleyen Muhtar Ahmet Çınar, yaptığı elektrik işlerinden dolayı vatandaşlardan para da almıyor. Sarıyer Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Muhtar Çınar şunları söylüyor; “Benim işim elektrik tamirciliği. Bu sektöre yıllarımı verdim, elimden geldiğince çağrılan yerlere gidiyorum ve insanlara yardımcı oluyorum. Benim için para önemli değil. Bazen mahalle sakinlerimiz bana takılıyor ‘Seni muhtar seçtik elektrik işlerini bedavaya yaptırıyoruz’ diye. Ben insanları seviyorum. Gecenin bir saatinde elektriği giden yaşlı bir teyzenin evinin elektriğini tamir etmekten daha güzel ne olabilir ki? Amacımız insanların hayır duasını almak. Ben muhtarlığı ve elektrik işlerini severek yapıyorum”

PARKLARDA YENİ OYUN ALANLARI YAPILSIN

Muhtar olarak mahallesindeki uyuşturucu kullanımına karşı savaş açtıklarını söyleyen Ahmet Çınar, oldukça dikkat çekecek bir projesini de şöyle anlatıyor: “Mahallemizde ve diğer mahallelerdeki parklarda küçük bir yeni alan açılmalı ve bu alanlarda bizim dönemimize ait eski oyunların oynanabilmesi sağlanmalı. Şimdiki çocuklar bizim dönemimizdeki oyunları bilmiyorlar, onlara bunları da sevdirmek gerekir. Hem böylece çocuklarımız kötü alışkanlıklara yönelmezler. Üstelik eski geleneklerimiz unutulmamış, yaşatılmış olur”

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler