GündemManşet

Yeniden aday gösterilmeyen CHP’li Didem Engin’den mesaj!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Yenimahalle’de oturan ve bugüne kadar Sarıyer ile ilgili pek çok konuyu meclise taşımasıyla dikkat çeken CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, 24 Haziran seçimleri için hazırlanan milletvekili aday listesine alınmadı. Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklamasından sonra liste dışı bırakıldığı tahmin edilen Engin, aday gösterilmemesinden sonra anlamlı bir mesaj yayınladı. Başarılı çalışmaları ve mütevazı kişiliğiyle tanınan Engin’in liste dışı kalması Sarıyerliler’i ve partilileri şok etti.

İşte Didem Engin’in o mesajı;

Çok değerli yol arkadaşlarım…

Genel Merkezimizin açıkladığı 27. dönem milletvekili listesinde aday gösterilmedim. 2015 yılında bana önseçimle CHP Milletvekili olma onuru yaşatan, sevgisini ve desteğini her zaman hissettiren tüm parti emekçilerimize çok teşekkür ediyorum. 27. dönemde milletvekilliğine devam etmem için genel merkeze dilekçe yazarak imza veren binlerce parti emekçimize çok teşekkür ediyorum.

Milletvekilliği yaptığım 3 yıl boyunca halkımızın sorunlarını çözüm yollarıyla birlikte en etkili şekilde gündeme getirmek için gerek parlamento içinde gerekse parlamento dışında sahada var gücümle çalıştım. Partimizi ve ülkemizi temsil ettiğim Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi gibi uluslararası parlamentolarda, bu temsiliyeti en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Her zaman halkımızla iç içe dertlerine deva olmak için elimden gelen çabayı sarfettim.

Bugüne kadar partimizin her kademesinde yürüttüğüm mücadeleyi bundan sonra da sürdüreceğim ve partimizin neferi olarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinden azimle çalışmaya devam edeceğim.

Milletvekili adaylarımıza başarılar diliyorum. 24 Haziran’da toplumumuzun tüm kesimleriyle hep birlikte millet ittifakıyla sandıkta TAMAM diyeceğimize yürekten inanıyorum.

Sevgi ve saygılarımla
Didem ENGİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir