GündemManşet

YENİKÖY’DE NE OLUYOR?

Yeniköy’de son günlerde peş peşe kedi katliamı yaşanıyor. Uyuşturucu mama verilerek zehirlendiği belirtilen kedilerin, civardaki villalarda çalışan Filipinliler tarafından av amaçlı öldürüldüğü ve sonrasında pişirilip yenildiği iddia ediliyor.

Yeniköy Albay Osman Sokak’ta peş peşe meydana gelen kedi katliamının arkasında, iddialara göre kedileri uyuşturucu mama ile avlamak ve yemek isteyen Filipinliler var. Bölgede yaşanan Gazeteci Hicran Aygün, kedilerin bir kısmının Filipinliler’e av olmaması için belediye ekipleri tarafından kasıtlı olarak öldürüldüklerini iddia etti. Boğazın en gözde semtlerinden Yeniköy’de son günlerde peş peşe kedi ölümleri yaşanıyor. Ondan fazla kedinin zehirlendiği Albay Osman Sokak’ta iddialara göre bu korkunç olayın arkasında, civardaki villalarda çalışan Filipinliler var. Kedilerin Filipinliler tarafından yenilmek üzere kasıtlı olarak zehirlendiği, durumdan haberdar olan Sarıyer Belediyesi ekiplerinin de av olmasından korktukları kedileri sözde kurtarmak amacıyla kasıtlı olarak öldürdükleri iddia ediliyor.

GAZETECİ AYGÜN; “FİLİPİNLİLER KEDİLERİ YİYOR”

Bölgede yaşanan 30 yıllık deneyimli Gazeteci Hicran Aygün, bu vahşetin bir an önce durdurulması çağrısında bulunuyor. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Aygün; “Sadece bu sokakta 6 civarında kedi öldürülmüş olarak bulundu. Ancak sayı her geçen gün artıyor. Sarıyer’in diğer yerlerinden de benzer haberler alıyoruz.  Yeniköy’de çöp konteynırlarında parçalanmış ve bir kısmı yenmiş halde atılan kedi leşleri bulduk. Bugüne kadar çok sayıda kedinin parçalandığını ve çöpe atıldığını gördük. Bu bölgede evlerde çalışan Filipinliler’in kedileri uyuşturucu mama ile avladıkları ve onları pirişip yediklerini biliyoruz. Sarıyer Belediyesi çalışanların da Filipinliler’in kedileri yememesi için onları bilinçli olarak zehirlediklerini düşünüyoruz. Bu vahşet bir an önce durdurulmalı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir