GündemManşet

Yeniköy’deki arazi metrekaresi 43 bin liradan Katarlılar’a satıldı

 

Katarlı iş adamı Abdulhadi Mana Al-Hajri, 100 milyon Euro’ya satın aldığı Yeniköy’deki Erbilgin Yalısı’nın yanındaki İBB’ye ait 118 metrekarelik araziyi de satın aldı. Arazi metrekaresi 43 bin liradan toplam 5 milyon 100 bin liraya satıldı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Bayrampaşa’daki Carrefoursa’ya ait arsanın ardından Yeniköy’deki İBB’ye ait arazi de Katarlılara satıldı. İlk kez Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun gündeme taşıdığı satışa göre “Barajlar Kralı” olarak bilinen müteahhit Sani Müfit Erbilgin’e ait İstanbul Sarıyer Yeniköy’deki yalı 2015’te Katarlı i şadamı Abdulhadi Mana Al-Hajri tarafından 100 milyon Euro’ya satın alındı. Yalı Türkiye’nin en pahalı, dünyanın ise 4. pahalı yalısıydı.

ERBİLGİN YALISI YANINDAKİ ARSAYI DA SATIN ALDI

Rekor satışa konu olan 5 bin 800 metrekarelik Boğaz’daki arazide Erbilgin Yalısı (Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı) ile birlikte 2 de köşk bulunuyordu. Yalı ve köşklerin tapusu 25 Mart 2015’te Katarlı işadamı Abdulhadi Mana Al-Hajri tarafından kurulan Dardanelles Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi’ne geçti. Yalının asıl sahibinin Katar Emiri Şeyh Temim’in ikinci karısı olan Al-Hajri’nin kızı Katar Kraliçesi Anoud olduğu iddia edilmişti.

METREKARESİ 43 BİN LİRADAN SATILDI

Aynı şirket yalı ve köşklerin yanında bulunan İBB mülkiyetindeki henüz parsel haline getirilmemiş 118 metrekarelik araziyi geçtiğimiz hafta 5 milyon 100 bin liraya satın aldı. 28 Şubat günü İBB encümeni tarafından ihale ile satışa çıkarılan arazinin tahmini satış rakamı 4 milyon 850 bin 300 lira olarak belirlenmişti. Böylece arazinin metrekaresi yaklaşık 43 bin liradan satılmış oldu.

 

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir