GündemManşet

Zekeriyaköy Jandarma’dan hırsızlık operasyonu: 10 gözaltı

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Zekeriyaköy Jandarma Karakolu ekipleri çok ses getirecek başarılı bir operasyona daha imza attı. Kocaeli’den Audi marka lüks otomobil çalarak Zekeriyaköy bölgesinde çok sayıda hırsızlık olayına karıştığı belirtilen şüphelilerden 10’u düzenlenen başarılı bir operasyon ile ele geçirildi.

10 ŞÜPHELİ PENDİK’TE YAKALANDI

Zekeriyaköy, Uskumruköy ve Kilyos‘ta çok sayıda villayı soydukları tespit edilen çetenin, jandarmadan kaçmak için çok farklı sahte plaka kullandıkları öğrenildi. Yüzlerce kamera kaydını inceleyen jandarma ekipleri, hırsızlık çetesini Pendik’te düzenlediği bir operasyonla yakalamayı başardı. 10 kişi gözaltına alınırken çok sayıda kişi için de arama kararı çıkarıldığı ifade edildi. Hırsızlık olayında kullanıldıkları tespit edilen iki araç da ele geçirildi. Araçlardan birinin çalıntı olduğu tespit edildi. Hırsızlık şüphelilerinin işlemlerinin devam ettiği ve adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

AUDİ MARKA ARAÇLA SİTELERE GİRİYORLARDI

Jandarmanın yakaladığı hırsızlık şüphelilerinin; Zekeriyaköy bölgesindeki lüks sitelere Audi marka lüks araçla gittikleri, çakar lambalar kullandıkları ve böylece kapıdaki güvenliklerin sorun çıkarmadan dış kapıları açtıkları, sitede ışığı yanmayan villaları da soyarak kaçtıkları belirtildi. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir