GündemManşet

Zekeriyaköy’de çifte açılış

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi vatandaşların sosyal ve kültürel paylaşım içinde olduğu yaşam evlerine ve çocuk gündüz bakımevlerine bir yenisini daha ekledi. Dilek Terimer Çocuk Gündüz Bakımevi ve Gümüşkuşak Yaşam Evi açılış töreninde konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kuşaklararası dayanışma duyarlılığının yapılan projeyle artacağını söyledi.

Her mahalleye bir gündüz bakımevi ve yaşam evi kazandırma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediyesi 6. gündüz bakımevi ve yaşam evini Zekeriyaköy Kasapçayırı Mevkii’nde açtı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in katılımıyla gerçekleşen açılış törenine kreşe adı verilen iş kadını Dilek Terimer,  katkıda bulunan Tarabya Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaşlıların tecrübesi ile gençlerin enerjisini buluşturan projenin açılışında konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yaşamın genel kuralının karşılıklı sevgi ve saygıdan geçtiğini söyledi.  Sosyal projelerin yerel yönetimlerin en önemli projesi olması gerektiğini belirten Başkan Genç,  “Çocuklarla gençlerimiz hep birlikte olacak. Birlikteliğin, dayanışmanın en önemli yerleri buralardır. Toplumda barış yaratmak, insanları gerçekten bir arada tutmak istiyorsanız çocukları, yaşlıları, birbirini hiç tanımayan insanları bir araya getirmelisiniz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir