Köşe YazılarıManşet

24 Haziran’ın önemi

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Sevgili Dostlarım;

Evet, artık Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli en kritik seçimlerinin yapılacağı 24 Haziran tarihine hızla yaklaşıyoruz.

Performanslar artık ortaya çıkmaya başladı.

İki ayrı ittifakın yarışı olarak görülüyor ama ittifaklara dahil olmayan HDP’nin alacağı netice de hayati önem arz ediyor.

Ekonomik durumumuz gittikçe daha sıkıntılı bir şekle dönüşüyor. Bu durumda halen iş başında olan hükümet ve cumhurbaşkanı çok zorlanıyor.

Sıkıntıların yüksek seviyede olduğu bir zamanda çok erken seçim kararı alınması da durumun vehametinin çok daha artmasını önleme anlamı taşıdığı şeklinde yorumlanıyor.

Millet ittifakı partileri programı farklı partilerin Türkiye’nin selameti için ortak konularda birleşerek Cumhur ittifakının önüne geçmek ve Türkiye’yi kaostan stresten çıkaracak sistemi bularak iyi bir gelecek hazırlamak için çalışıyorlar. Cumhur ittifakı ise kötüye giden ekonominin nedenlerini hükümetin dışında aramaya ve insanları o yönde etkilemeye çalışıyor.

16 yıldır iktidarda olan bir siyasi partinin yıpranması çok normal ama kötüye gidişe ısrar etmek ve yeni istikrar politikaları üretememek kamu kurumlarındaki israfı durduramamak ve yapılan anlaşmaların devlete getireceği yükleri hesaplayamamak halkın sıkıntılarının artmasına sebep olmuştur. Ülkeyi yönetenlerin halkın sıkıntılarına çare bulmak görevidir. Çare üretemeyen yöneticilerin değişmesi gerekir. 24 Haziran seçimlerinde yeni bir sisteme geçişin ilk seçimi yapılacaktır. Türkiye’mizin geleceği için en hayırlısı olmalıdır.

Kısacası gidişe İNCE ayar çekmek gerekmektedir diye düşünüyorum.

Bütün dostlarıma selamlar, mübarek Ramazan ayını bayramla noktalayacağız hepimize güzel bir bayram geçirmek nasip olmasını diliyorum.

Güzel günlere kavuşalım inşallah

Saygı ve sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir