Köşe YazılarıManşet

500 bin liraya aşure olur mu?

SARİYERGAZETESİ.COM – BEKİR BATU – KÖŞE YAZISI

Sarıyer’de herkesin büyük bir ilgi ile takip ettiği gazetemizin internet sitesi SARİYERGAZETESİ.COM’da geçtiğimiz günlerde çok çarpıcı bir haber yayımlandı. Özel haberimize göre Sarıyer Belediyesi bu yıl ki Muharrem ayı boyunca KDV’lerle birlikte yaklaşık 500 bin liralık aşure alımı yapmış. 500 milyona yaklaşan borcu bulunan Sarıyer Belediyesi’nin aşureye ödediği 500 bin lira acaba normal mi? Bu ihalenin içinde Muharrem ayı yemekleri ve aşure malzemesi alımı bulunsa da bu rakam sizce fahiş değil mi?

Belediyenin iddiasına göre 100 bin kişiye aşure dağıtılmış. Peki bunu kim saymış, Sarıyer’in nüfusunun 350 bin olduğu düşünülürse neredeyse her üç kişiden birisinin aşure yemiş olması gerekmez mi? Peki siz aşure yediniz mi? Bu ihaleyi kazanan firma daha önce hangi belediye başkan yardımcısının şirketi ile çalışmış? Bu ve buna benzer kafa karıştırıcı soruların cevabını artık İçişleri Bakanlığı müfettişleri verecek. Zira haberimizden sonra bakanlık konuyla ilgili inceleme başlattı. Şimdi bekleyip bu aşure işinin arkasında neler döndüğünü hep birlikte izleyip göreceğiz.

BİLGİÇ; “BELEDİYEDE NEDEN HİÇ BAŞÖRTÜLÜ YOK

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç ile gazetemizi ziyareti sırasında karşılıklı değerlendirmelerde bulunma fırsatı yakaladık. Genç ve başarılı siyasetçi Bilgiç, oldukça samimi ve içten biri. Sarıyer’in böyle genç ve dürüst siyasetçilere ihtiyacı var. Bilgiç; haklı olarak soruyor: “Bekir Bey, benim aklıma takılan bir konu var. Sarıyer Belediyesi’nde yaklaşık 2 bin kişi çalışıyor. Belediyede çaycı ya da temizlikçiler dışında çalışan hiçbir başörtülü kızımız yok. Sarıyer’in nüfusu 350 bin. Bu ilçede hiç mi okumuş başörtülü kızımız yok. Elbette var, o zaman belediyede neden hiç başörtülü mühendis, memur ya da amir çalışmıyor. Bilgisayar başında başörtülü hiç kimse görmedim. Ben, Ak Partililer gibi ‘liyakat önemli değil, yeter ki başörtülü olsun’ diye de düşünmüyorum. Ancak hiç mi bu ilçede okumuş, iyi üniversite bitirmiş ve belediyede çalışmayı hak eden başörtülü kızımız yok? Demek ki burada bir kasıt ve engelleme var.”

Ünsal Bilgiç benim de aklıma takılan bu soruyu haklı olarak soruyor ve belediyeden açıklama bekliyor. Acaba belediye bu soruya ne cevap verecek?

SARIYER’DE DENGELER DEĞİŞİYOR MU?

Sarıyer’de son haftalarda dengeler değişmeye başladı. Açık söylemek gerekirse Şükrü Genç’in imajı son dönemde zarar görmeye başladı. “İsmet Acar ile yapılan 30 milyonluk pazarlık” ve “500 bin liralık aşure ihalesi” kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Sarıyer Belediyesi’nde bunca yıla rağmen ekip ruhunun oluşamaması yüzünden işler giderek kötüleşiyor. Süreç bu şekilde devam ederse Sarıyer’de aday kim olursa olsun 10 yıl aradan sonra yeniden AK Parti dönemi başlayabilir. Unutmamak gerekir ki; dedikodunun belediye başkanlarını devirebildiği Sarıyer’de, her an her şey değişebilir. Son dakikaya kadar sahada olmak ve gelen şutlara karşılık vermek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir