Köşe YazılarıManşet

EKONOMİK OLARAK KÖTÜ DURUMDAYIZ

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Sevgili Dostlar;

Yeni sistemi başlatan seçimlerin üzerinden daha iki ay bile geçmedi. 24 Haziran’dan ekonomik olarak daha kötü durumda bir Türkiye’deyiz.

Türkiye’de dolar değil Türk lirası kullanıyoruz ama dolar artışı maalesef Türk parasının değer kaybetmesine sebep olduğundan ve dış alımlarımız dolar üzerinden yapıldığından iç pazarda çok fazla fiyat artışlarına sebep olmaktadır.
Ekonomik olarak güven ortamı zarar görmüştür. Yatırım için elverişli ülke durumunda değiliz bugün için. Türkiye de yatırım yapmak istemeyen yabancı firmaları yatırıma ikna edemezsek ekonomimiz daha da kötüleşecek belki de işten çıkartmalar yetmeyecek bazı şirketler bilhassa dolarla borçlanmış olanlar iflaslarla karşı karşıya kalacaklardır. İşten çıkartılan her insan bir ailenin sıkıntıya düşmesine sebep olacaktır. Emekliliği yaklaşmış olanlar emekliliklerini kaybedecekler düşük maaşlarla emekli olacaklardır. Bu durumdaki insanların ruh hali yani psikolojileri bozulacaktır, buna sebep olanlar içinde büyük vebal demektir.

Peki, çaresiz miyiz, elbette hayır cumhuriyetin kazanımları bizi kurtaracaktır. Cumhuriyetin kazanımları bize verdiği öz güven, çalışma kazanma azmi ve birlik ve beraberliğimizi asla bozmama düstrudur. Bin bir zorlukla eziyetle kazanılan Cumhuriyetimizi duygudan uzak her şeyi maddiyata ve ranta bağlayarak yürütemeyiz ancak cumhuriyetin ayarlarına dönersek gene dünyaya örnek bir devlet olabiliriz.

Demokrasi ile yönetilen cumhuriyetimizin hukuk sistemi insan hakları ve adaletin tesisi için eşit davranış sergilemesi gerekir. Eğer haklıyı bulmak yerine kuvvetliyi haklı çıkartırsak ne güven kalır ne sevgi.

Muhalefet bu arada kurultay olacak olmayacak inatlaşmasını devam ettiriyor, arada bir yardımcı çıkıp eleştirir gibi yapıyor.

Bugünlerde bir anket yapılsa iktidarı da muhalefeti de barajı geçemez herhalde diye düşünüyorum.

Güzel günlerin geç kalmadan gelmesini gönülden diliyorum.

Hepinize sevgiler, hoşça kalın.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler