Köşe YazılarıManşet

HOŞ GELDİN 2019

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY – KÖŞE YAZISI

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Saniyeler, dakikalar, saatler, günler, haftalar ve aylar su gibi akıp gitti… Acısıyla tatlısıyla 2018 yılı sona ererken yeni bir yılın başlıyor olması elbette umutlarımıza da yepyeni kapılar açacaktır. İnsan yaşamdan bir yıl daha yaş alırken biten bir yılın kendince muhakemesini de yapıyor. Biten yılda neler hedefledik ve bunların ne kadarını gerçekleştirebildik… Kimbilir!

İlgili Makaleler

Her şeyi bir kenara bırakıp yeni başlayacak olan yıla güzel dileklerde bulunurken şunu da sakın unutmayalım. Hayaller bir gün gerçek olmak için vardır! Hayat uçsuz bucaksız bir yolculuksa yeriniz en iyisi olmasa da bulunduğunuz yaşam koşullarında en iyisi olabilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey kendine inanmaktır… Başlayan yeni sene elbette ki mutluluk kadar hüzün, başarı kadar başarısızlık ve umut kadar umutsuzluk da getirecektir. Tıpkı geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi… Ama önemli olan hayatın akışını bir dengede tutabilmektir. Her sabah güne başlarken gülümsemek için milyonlarca nedenimiz var. Bunu günün sonuna kadar sürdürebilmek hatta bir yaşam şekli haline getirmek de elbette mümkün… İnsan her biten günden bir şey öğrenir ve aslında yaşama kendisinden de bir şeyler katar. Böylece yaşadıkça biriktirdiklerimiz de birer birer tecrübelere dönüşür. Tecrübe ise gerçekten iyi bir dosttur. Çünkü hayatta hiç kimsenin söylemediği gerçekleri insana öğütler.

Bu yıl sevdiklerinize gerçekten değer vermeyi, hayvanlara şefkat göstermeyi, doğaya dost davranmayı, candan gülümsemeyi, kalbinizi tüm kötülüklerden korumayı, bol kitap okumayı, keyifli seyahatler yapmayı, kırk yıl hatırlı dostlarla kahve içmeyi ve daha pek çok güzel detayı hedeflemeyi de unutmayın. Sağlık olsun, huzur olsun, umut olsun ki gerisi zaten gelir…

Gözlerinizi kapatın ve dünyayı en sevdiğiniz renge boyayın. Oraya kalbinizden geçen her bir umudu yıldızlar halinde serpiştirin. Hayat her ne getirirse getirsin sizin yıldızlarla dopdolu ışıltılı bir yolunuz olsun. O yol sizi mutluluğa götürsün. Bu yıl ertelediğiniz her şeyi birer birer hayata geçirin… Değişmesini istediğiniz her ne varsa önce kendinizi değiştirecek adımlar atarak yola koyulun. Tüm yorgunluklarınızı ve kırgınlıklarınızı bir kenara bırakın. Göreceksiniz ki oldukça hafifleyeceksiniz. Kendinize biten bir yılın özetini çıkarırken gerçekçi olun. Dilinizde “ama” ile başlayan cümleleri bir kenara bırakın ki aklınızda “keşke” ile dolu düşünceler kalmasın.

Yeni yıl tüm isteklerimizi sunsun, yaşam rengarenk bir gökkuşağı olsun. Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum.

Güle güle 2018, hoş geldin 2019!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>