Köşe YazılarıManşet

Sarıyer’i kim alacak?

SARİYERGAZETESİ.COM – BEKİR BATU – KÖŞE YAZISI

31 Mart belediye seçimlerine yaklaşık 4 ay kaldı. Sizler belki bu yazıyı okuduğunuz sırada hem AK Parti hem de CHP’nin adayları büyük ölçüde kesinleşmiş olacak. CHP’nin adayının Şükrü Genç olacağı herkesin öngörebildiği bir durum. Ancak asıl önemli olan AK Parti’nin adayının kim olacağı… Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TCDD Daire Başkanı Şems Çakıroğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın isimleri adaylık için öne çıkıyor. AK Parti’den aday kim olursa olsun zamanın dar olması yüzünden adayın kısa süre içinde olağanüstü bir seçim çalışması yürütmesi gerekiyor. Zira Şükrü Genç’in ilçenin 10 yıllık belediye başkanı olması nedeniyle tanınırlık konusunda bir sıkıntısı yok. Ancak Şükrü Genç’in görev süresi boyunca yıpranması, bugüne kadar 10 belediye başkan yardımcısı değiştirmesine rağmen belediyede bir türlü istediği ekibi kuramaması ve dile kolay 500 milyona dayanan belediye borçları yüzünden işi pek de kolay değil. Ayrıca seçim üzeri gündeme gelebilecek bazı sürpriz dosyalar da Şükrü Genç’in işini hayli zorlaştırabilir. Sarıyer’de kim akıllı bir seçim süreci yürütürse belediyeyi o kazanır. Kibir ve gurur sahipleri ise hep kaybeder. Sarıyer artık CHP için savunmasız bir kale haline gelmiştir. AK Parti eğer bu kaleyi almak isterse 4 aylık bu kritik süreçte çok ama çok iyi çalışmak zorundadır. Aksi halde CHP, güle oynaya 3. dönemine girecektir. Unutmamak gerekir ki; aynı yöntemle ve yine aynı bakış açısıyla girilecek seçimde sonuç da büyük ölçüde aynı olur. Seçimler tıp ki savaşlar gibi hep aynı taktiklerle kazanılmaz!

98 meclis üyesi aday adayı küstürülmemeli!

Sarıyer’de CHP’den tam 98 kişi, meclis üyesi olabilmek için resmen müracaat etti. İçlerinde çok başarılı ve kariyer sahibi isimler de var. CHP’nin belediye başkan adayı kim olursa olsun, bu isimlerden çok öne çıkanları mutlaka listeye koymalıdır. Mecliste el kaldıran indiren değil, hesap soran ve Sarıyer için mücadele eden isimlere ihtiyaç var. Ses çıkarmayan, söz dinleyen, sorgulamayan ve haksızlıklara göz yuman kişilerden kimseye hayır gelmez. Bu yüzden meclis üyesi adayları belirlenirken ince eleyip sık dokumalı. Bugün meclis üyesi listesine girebilmek umuduysa sessiz bir şekilde bekleyen bu isimlerden bazıları, listeler açıklandıktan sonra haklı bir isyan sürecine girebilirler. CHP eğer seçim öncesinde kendi içinde bir kriz çıksın istemiyorsa, 98 kişilik listeden liyakat sahibi olanları mutlaka sahiplenmeli…

DSP’de Hümeyra Gürsoy rüzgarı

Ülkemizin köklü siyasi partilerinden DSP’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’na kısa süre önce Yazar Hümeyra Gürsoy atandı. Kadınların siyasette var olması açısından bu karar son derece önemli. DSP doğru ve çok yerinde bir karar vermiş. Hümeyra Gürsoy’un Sarıyer’de güzel çalışmalar yapacağını ve ilçemiz açısından büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. DSP ve Hümeyra Gürsoy’a başarılar dilerim.

Sarıyer liderliğe oynuyor!

Sarıyerimiz’in gururu Sarıyer Spor Kulübü hepimizin gözbebeği. Güçlü adımlarla liderliğe oynuyor. Sarıyer’in bu başarısı sayesinde tribünler canlandı, Sarıyer eski dönemlerinde gördüğü ilgiyi yeniden görmeye başladı. Yaşlısı genci, kadını erkeği herkes Sarıyer’e sahip çıkıyor. Son olarak ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un Sarıyer amigosu olarak rol aldığı TV dizisi de büyük ilgi görüyor. Kısaca Sarıyer uzun yıllar sonra eski rüzgarını yeniden yakaladı. Bu başarı kolay olmadı. Başta Kulüp Başkanı Saffet Akkoyun ve tüm kulüp yöneticilerine ve elbetteki Sarıyerimiz’de top koşturan tüm oyuncularımıza teşekkür borçluyuz. Teşekkürler Sarıyer, iyi ki varsınız!

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı