Köşe YazılarıManşet

Melisa Süme yazdı: Tecavüzcüyü korumak!

Bu yazımda toplumsal yaralarımızdan birine değinmek istiyorum. Bir okuyucumda bile farkındalık oluşturabilirsek ne mutlu… Kadınlara, hayvanlara ve özellikle çocuklara yönelik cinsel saldırılar, tecavüzler… Toplumda adeta giderek yaygınlaşmaya başladı. Televizyon ekranlarında, haber bültenlerinde, internette kısaca nereye baksanız benzer haberler görüyorsunuz? İnsanlara neler oluyor? Masum birer bebek olarak doğarken, bu vahşet sonradan içlerine nasıl yerleşmiş?

Yoksa toplum olarak farkında olmadan onları koruyor muyuz? Örneğin medya haberlerinde tecavüz edenlerin gizli bir dokunulmazlığı vardır, isimlerinin baş harfleri verilir. İsmi tamamen yayınlanmaz, yüzleri kapatılır. Aynı şekilde tüm medya benzer sansürleri yaparlar. Amaç hukuken kimse suçlu ilan edilmeden suçlu olarak lanse edilemez… Ama peki ya bu suçu gerçekten işlediği sabit olanlar, suçüstü yakalananlar ve işledikleri suçu itiraf edenler… Onların yüzleri, isimleri neden gizlenir, toplumun bu insanları tanıması ve çocuklarını, ailesini korumak için kendince önlem alması gerekmez mi? Mahallesinde bir sapık varsa, çocuklarını o kişiye karşı uyaramayacak mı? Tecavüz edenlere dokunulmaz ama tecavüzcüye saldıranlar yaka paça engellenir. Kimi kimden koruyoruz.

Kadınlar olarak çantanızda tedbir amaçlı bir biber gazı ya da elektro şok bulundurmanızı tavsiye ederim.

Bir hastalık olan pedofili (sübyancılık) olaylarını son günlerde çokça duyuyoruz. Çocuklara yönelik önlenemez bir saldırı var. Bu insanlık dışı tecavüzler, kimi zaman cinayet ve korkunç bir vahşetle bitebiliyor.

Çocuklarımızı devletten önce kendimiz korumalı, kendimiz uyarmalıyız. Çocuklarımızı nasıl korumamız gerektiğini iyice öğrenmeliyiz. Devlet biziz. Sistemi beklemeyin, önlemlerinizi alın. Çocuğunuzu güvenemediğiniz hiç kimseye emanet etmeyin. Çocuklarınızı şapur şupur öptürtmeyin! Onlara vücutlarında üç tehlikeli bölge olan göğüs, bacak arası ve arka bölgelerine kimsenin dokunamayacağını ve bu tehlikeli bölgelere birisi dokunacak olursa oradan mutlaka uzaklaşmaları gerektiğini hatta gerekli durumda çığlık atmaktan korkmamalarını öğretin… Rabbimiz der ki “Hayvanlar benim sessiz kullarımdır, onlar şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklar”…

Dokunmayın şu hayvanlara gözü dönmüş caniler! Dokunmayın bebeklerimize, çekin o pis ellerinizi geleceğimizden. Bu dünyanın her yerinde var olan bir problem. Okumuş sapıkta, cahil sapıkta bir.

Diyeceğim şu ki size, kardeşinize ya da çocuğunuza yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına asla yapmayın! Varsa biraz vicdan varsa biraz EMPATİ!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir