Köşe YazılarıManşet

Yeni senede Türkiye mutluluklar ülkesi olsun

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI 

Dostlarım;

Her yılsonu bana hüzün verir… İçimde hep bir eziklik hissederim, yeni senenin getireceklerini neler yaşayacağımızı bilmemek gizemli bir heyecan yaşatır bana ve hep dua ederim. Hepimizin yeni senede de işi aşı olsun, ailemiz çocuklarımız sağlık mutlulukla huzurla yaşayabilsinler diye.

Güzel Türkiye’mizin yeni senede mutluluklar ülkesi olmasını bütün vatandaşlarımızın hak hukuk adalet gibi temel ilkelerin herkese eşit olarak uygulandığı bir ülke olmasını ekonomimizin düzelerek halkımızın refaha kavuşmasını gönülden istiyorum.

Bugünkü durumumuz bu istediklerimin kolay kolay olamayacağını gösteriyor. Çok iyi niyetli ve alınan kararların hep doğru kararlar olması halinde bile uzun bir zaman diliminde sürecektir iyileşebilmemiz.

İyiye gidiş gerçekleşmeye başladığı zaman umudumuz artacak moralimiz yükselecek ve yaşam kalitemiz yükselmeye başlayacaktır.

Türk milleti zorlukları aşmasını bilen bir millettir. Sistem ne olursa olsun başaramayan yerini seçimle başaracaklara bırakacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ni meydana getiren halkımız demokrasiden ayrılmaz kopmaz çünkü demokraside çareler tükenmez. İnsanlarımız refahı iyi yaşamayı çocuklarını ülkesine faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi istiyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan insanlarımızın hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Eşit haklara sahiptirler, birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik sevgisinin hazzına vararak yaşamak istemektedirler. Bu hazzı ve birlikteliği doya doya yaşamak en doğal hakkımızdır.

Yerel seçimler hızla yaklaşıyor. Başkan adaylarının çoğu belli oldu. Sarıyer’imizde iki dönemdir başarılı olan halkın sevgisini kazanan her zaman halkın içersinde ve halktan yana olan başkanımızın devam edeceğini düşünüyorum, halkın sevgisini kazanan Başkanımız bu sıkıntıyı fazla zorlanmadan atlatacaktır.

İktidar partisinin adayları partinin tercih edeceği adaya göre Sarıyer’de seçimin nasıl geçeceğini tahmin etmemiz mümkün olacaktır.

CHP İstanbul Büyükşehir adayı genç dinamik projeleri olan hem partililer tarafından hem de partili olmayan İstanbulluların tercih edeceği gerek dünya görüşü ile gerek çalışkanlığı ve başarılı bir belediyecilik geçmişi ile Sevgili Ekrem İmamoğlu olmuştur. Yolu açık olsun.

Bu yazıyı yazarken iktidar partisinin adayı açıklanmamış olduğu için herhangi bir yorum yapamıyorum bekleyip göreceğiz. Halkın isteyeceği hayatı kolaylaştıran çalışmaların yapılmasıdır.

Geleceğimizin sıkıntısız olması için yapılan çalışmalar günümüzü düzeltirken gelecekte bozulmadan devam eden istikrar sağlayabilecek çalışmalar olmalıdır.

2019 yılının tüm halkımız için hayırlı ve sıkıntısız geçmesini dilerim.

Yeni yılınız kutlu olsun sevgili dostlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir