Köşe YazılarıManşet

YENİ YILA ÇİLEK TADINDA MERHABA!

SARİYERGAZETESİ.COM – Dyt. Tuğçe Kalaycıoğlu Bakar – KÖŞE YAZISI

Hayata kısa bir mola… Güzelliklerle dolu Dünya’mız güneşin etrafında 1 yıl önceki yerini almaya hazırlanıyor…  İyisiyle, kötüsüyle, acısıyla, tatlısıyla koskoca 365 günü geride bırakacağımız o heyecan verici güne ne kaldı ki şunun şurasında? Yepyeni bir yıla merhaba diyeceğimiz şu günlerde her yıl olduğu gibi bu yılda sokaklar ışıl ışıl, vitrinler capcanlı, her yerde bir yaratıcılık gösterileri ile karşılaşmaya başladık.

Peki bizim bu tatlı telaşa kapılmamızı sağlayan nedir? Yılbaşının bizlere bu kadar cazibeli görünüp içimizi kıpır kıpır yapmasının sizce de bir nedeni olmalı değil mi ama… Yeni yılın bu kadar cazip olmasının nedeni belki de ‘yeni’ olan her şeyin içimizde yarattığı heyecandır, coşkudur. Bazılarımız bu neşeyi dışa vururken bazılarımız aman ne gerek var böyle şeylere der geçer gider. İster belli edin, ister etmeyin, isterseniz gereksiz olarak görün ama şöyle bir gerçek var ki hepimizin içinde bir umutlu bekleyiş var yeni bir yıla karşı. Çünkü yeni yıl denildiğinde beynimiz yeni başlangıçlar sinyalini vermeye başlar. Bu konuda özellikle söylemek istediğim bir şey var. Her yeni yılda eskiye ait önemli, önemsiz her şeyi geçmişte bırakıp sil baştan taze bir başlangıç yapmak ister çoğu kişi. Yaşadıklarınız her neyse unutulmaması gereken ve aslında unutulmayacak olan şeyler sizi siz yapar, sizin hayatta bir adım ileri atmanızı sağlar. Ve eğer kendinizle ilgili değişimler yapmak istiyorsanız, bu sorumluluğu yıla değil kendinize yükleyin. Çünkü sizin yapacaklarınızdan siz sorumlusunuz. Değişim sizin içinizdedir, bunu yeni yıl yapmaz siz yaparsınız. Onun için de dünya da görmek istediğiniz değişikliğin kendisi siz olun.

Biliyorum çoğunuz kesin kararlılıkla 2019 da sağlam bir diyet yapıp kilo verecek, spora başlayıp devamını getirecek, sigarayı bırakacak, ağzına alkol sürmeyecek, daha az sinirli stresli olacak, eski sevgilisini unutacak, daha verimli çalışacak ya da bu sefer piyangoyu vurduracak. Evet bunların hepsini hatta daha fazlasını istiyorsunuz biliyorum, peki çok güzel istemek harika bir şeydir, hayal kurup umutla beklemek ise mükemmeldir. Herkesin dilediklerini yaşamasını isteyen birisi olarak bu noktada sizden tek bir ricam var her ne isterseniz isteyin eğer gerçekten gerçekleşmesini istiyorsanız bunu ‘kalpten’ isteyin. Ben bu zamana kadar kalpten isteyip, inanılan şeylerin gerçekleşmediğini hiç görmedim.

Yeni yıla nasıl girerseniz o yılı öyle geçirirsiniz bu yüzden bırakın mağaza mağaza gezip elbiseler, iç çamaşırları, çoraplar aramayı. En güzel kıyafetiniz yüzünüzdeki gülümseme. Gelin 31 Aralık gecesi akrep ile yelkovan 12’yi vurduğunda hayata basalım kahkahamızı evrene saçalım gülücüklerimizi, paylaşalım mutluluğumuzu…

 Gülümsemek için şahane bir sebep yeni yıl.

2018 in son günlerinin değerini bilin,bol bol su için, aya uzanın, yıldızları öpün, kar taneleriyle oyunlar oynayın, yağmurun altında dans edin, güneşin keyfini çıkarıp yürüyüş yapın…

Kendinizin kıymetini bilin, sevgiyle kalın…

Yeni yıl size bolca güzel süprizler armağan etsin..

SAĞLIKLI BESLEN, HAYATIN RİTMİNİ YAKALA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir