Köşe YazılarıManşet

Yerel gazetede reklamın önemi

SARİYERGAZETESİ.COM – YASEMİN CEBECİ – KÖŞE YAZISI

Günümüzün yoğun rekabet içindeki pazar koşullarında, artık hiçbir işletmenin reklam yapmamak gibi bir şansı kalmamıştır. Firmaların nerede reklam vereceğini, reklamın hangi amaca ulaşmasını istediği ve bu reklam ile hangi kitleye hitap edeceğini belirler. “Benim reklama ihtiyacım yok” söylemi artık ortadan kalktı. Birçok kurumsal firma bile reklama oldukça büyük bütçeler ayırıyorlar. Ben uzun yıllardır yerel gazetede reklamcı olarak çalışıyorum. Bu süreçte büyük ya da küçük firmaların reklamlarının, bulundukları ilçenin yerel gazetesinde yer almasının önemini gördüm. Tabi ki burada gazetenin doğru hedef kitlelere dağılımı da çok önemlidir.

Eğer pek çok küçük işletme gibi reklama öncelik vermiyor ve onlar üzerinde yalnızca daha öncelikli varsaydığınız projelerle harcamalara yöneliyorsanız firmanızın bilinir olabilmesi için gerekli adımları atmıyorsunuz demektir. Reklamı vermek için süre kısıtlaması yoktur. Özellikle aylık olarak yayınlanan yerel bir gazeteye reklam verirseniz bu sizin için avantajlı olacaktır. Çünkü firmanızın bulunduğu ilçe genelinde dağılımı yapılan gazetenin istediğiniz hedef kitleye ulaşmaması mümkün değildir. Reklamda doğru yaklaşımı kullandığınızda arzu ettiğiniz hedef kitlelere ulaşarak müşterilerinizin kafasında firmanızla ilgili doğru imajı yerleştirdiğinizi görecekseniz. Aslında reklam konusunda yazılacak çok şey ve ele alınması gereken çok detay var.

Şunu söyleyebiliriz ki Sarıyer ilçesinde 13 yıllık yerel bir gazete olan Sarıyer Gazetesi ve ulusal gazete boyutunda okuyucuya sunduğumuz Sarıyer Olay Gazetesi kaliteli fotoğraf çekimleri, özenle hazırlanan tanıtıcı reklam haberlerini her ay müşterilerin memnuniyetlerini göz önünde bulundurarak düzenli olarak yayınlıyor. Sarıyer ilçesinde reklam veren firmalarımıza bizi tercih ettikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir