Kültür-SanatManşet Altı

BALABAN’DA SANAT VAR

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER 

Sarıyer’in sanata açılan penceresi Balaban Sanat Galerisi ve Sanatsal Çerçeve, Sarıyerli sanatseverleri bir araya getiriyor. Birbiriden değerli isimlerin eserlerinin sergilendiği galerinin sahibi ressam Hasan Nazım Balaban, “Sanat tutkusu olan herkesi sanatı yaşamak için galerimize bekleriz” dedi.

Maden Mahallesi’nde sanatseverleri ünlü isimlerin eserleriyle buluşturan Balaban Sanat Galerisi ve Sanatsal Çerçeve’de, Eczacıbaşı’nın ürettiği seramikler üzerine 7 ayrı sanatçının 17 eseri sergileniyor. Özgün resimleriyle dikkat çeken ressam Hasan Nazım Balan, galeriyi birlikte işlettikleri Ayşe Balaban’la sanata tutkusu olan herkesi büyük bir keyifle karşılıyor.

“Sanata adanmış ömrümüzle yeni çalışmalarımız sürecek”

Sanatsal çerçeve yapımıyla da oldukça dikkat çektiklerini ifade eden Hasan Nazım Balaban, “Şu sıralar yeni bir resme başladım. Çalışmalarım gayet iyi gidiyor. Sergilemek istedikleri eserleri olan gençlere kapımız her zaman açıktır. Ayrıca ben bir resim yaparken galerimize gelip izlenimlerde de bulunabilirler. Sanata sahip çıkıyoruz. Çünkü sanat yaşamın vazgeçilmezidir. Bunun yanı sıra atölyemizde resimler için kaliteli sanatsal çerçeveler de üretiyorum. Çerçeveler de oldukça yoğun bir ilgi gördü. Sanata dair çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

Babası ünlü ressam İbrahim Balaban’ın sanata bakışından esinlenerek sanatın içinde büyüyen ve eserlerinde kendi yorumuyla birleştirerek tarzını oluşturan Hasan Nazım Balaban, sanat yaşamında ısrar etmenin ve sürekliliğin önemine dikkat çekiyor.

Balaban Sanat Galerisi ve Sanatsal Çerçeve

Adres: Kilyos Caddesi Gediz Sokak A Blok No: 2 Dükkan No: 3 Maden – Sarıyer

Gsm: 0535 417 72 17

(10:00 – 20:00 saatleri arası açık olup, Pazar günleri kapalıdır.)

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir