Kültür-SanatManşet

Tasarım Bienali’nden sergi dışı etkinlikler

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, VitrA sponsorluğunda düzenlenen 4. İstanbul Tasarım Bienali 4 Kasım’a dek devam ediyor.

Jan Boelen küratörlüğünde “Okullar Okulu” temasıyla altı mekana yayılan bienal, sergilerin yanı sıra çeşitli atölye ve etkinlikler aracılığıyla tasarımı ve eğitimi farklı açılardan ele alıyor. Bienali ziyaret etme fırsatını hâlâ bulamayanlar için üç hafta daha sürecek etkinliklerden öne çıkanları derledik.

Bahçeköy’de başlayıp Emirgan Korusu’nda bitiyor

İstanbul’un dört bir yanında, her birine alanında önde gelen isimlerin rehberlik edeceği sekiz özel tur, İstanbul’u tasarım gözüyle adım adım keşfetmek isteyenlere ufuklar açacak. Bunlardan biri de “Pedallıyorum” ekibi rehberliğinde Boğaz hattında gerçekleşecek Bisiklet Turu.

Katılımcılar ulaşım araçlarının en temiziyle İstanbul’u deneyimleyecek. Bahçeköy’den başlayıp Emirgan Korusu’nda bitecek bu rota, bienalin altı alt temasından biri olan ve insanın dünyayı ne denli örselediğini gözler önüne sermeyi hedefleyen Dünya Okulu’na da atıfta bulunacak. 14 Ekim Pazar günü saat 09.00’da Bahçeköy’de başlayacak yolculuk saat 15.00’da, “peloton”un Emirgan Korusu’na ulaşmasıyla sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir