ManşetSektörel

Amortisörde devrim yaratan coilover’in üreticisi: NAMİŞTAİN AMORTİSÖR ile sürücüler artık daha huzurlu

 

Maslak’taki Atatürk Oto Sanayi’de hizmet veren NAMİŞTAİN AMORTİSÖR, Türkiye’de ilk kez üretime geçirdiği “coilover sistemi” sayesinde araç sahiplerinin tıpkı orjinal amortisörlerde olduğu gibi konforlu bir sürüş keyfi yaşamalarına olanak sağlıyor. Baba Nizamettin Namiştain ve oğlu Erdem Namiştain’in birlikte çalıştırdıkları NAMİŞTAİN AMORTİSÖR, Sarıyer Gazetesi’nden gelecek müşterilere yüzde 5 indirim yapacak.

Amortisör alanında Türkiye’de ilklere imza atan ve sürücülere unutulmaz bir sürüş keyfi yaşatan Coilover’in üreticisi NAMİŞTAİN AMORTİSÖR’ün sahibi Erdem Namiştain, gazetemizin sorularını yanıtladı. Amortisör tamirciliği alanında Türkiye ilkler arasında yer alan babası Nizamettin Namiştain’ın yolundan giden ve babasıyla birlikte sektörde öncü çalışmalara imza atan Namiştan, gazetemiz aracılığıyla sürücülere önemli mesajlar verdi.

ERDEM NAMİŞTAİN: “COİLOVER İLE ARTIK SÜRÜCÜLER ÇOK RAHAT”

Deneyimli usta Erdem Namiştain yaptıkları çalışmalar hakkında şunları söylüyor; “Türkiye’de bu işi faaliyete döken ilk Amortisör tamircisi babam Nizam Karabak’tır. Namiştain 1977 yılında ilk olarak Ankara’da kriko tamiri olarak başladı. Süre gelen zaman içerisinde amortisörculuğa doğru ilerledi. Türkiye’de ilk o zamanlardaki hurda amortisörleri yedek parçalarıyla tamir etmeye başladı. O zamanlar Türkiye ekonomisine bakarsan katkısı var. Niye? O zamanlarda sıfırı bayağa pahalı. O zamanlar Çin malı diye bir şey yok. İnsanların sıfıra yönelmesi zor olduğu zaman ne oldu? Ekonomik anlamda yerel sermayeye de katkısı olmuş oldu. Günümüzde şu anda tamir pek teşvik edilmiyor. Niye edilmiyor? Çünkü Çin malı piyasası çok. Çin malı piyasa olunca ne oldu? Şu an örnek veriyorum; 5 liraya 0 varsa şu an yine 0 Çin malı 1 liraya var. Biz yine tamir yapıyoruz ama 3 liraya 4 liraya yapıyoruz. Milletimizin yaptığı şöyle bir yanılma oluyor. Çin mallarının da iyisi var, kalitelisi var kötüsü var. Kötüyü tercih ettiği zaman ürün bir iki ay sonra elinde patlıyor sonra bir daha aynısını alınca ne oluyor? Boynuz kulağı geçmiş oluyor.

COİLOVER İLE SÜRÜCÜLERE GARANTİ VERİYORUZ

Biz yaptığımız bütün işçiliklerde tamirinden tutun da burada araba düşürmesinden olsun yaptığımız Coilover var. Hepsine bir garanti veriyoruz ve bizim yaptığımız Coilover diye bir sistem var. Coilover diğer adıyla yükseklik alçaklık ayarlı amortisör sistemidir. Bunu Türkiye’de ilk defa biz yaptık. Türkiye’de ilk Coilover amortisör imalatını gerçekleştirdik. Zamanla deneme yanılma süresi ile müşterilerimizden gelen şikayet doğrultusunda arz ve talep şekline göre yenilik yolunda ilerledik. Türkiye’deki şu anda mevcut teknoloji ile yeni nesil en iyi Coil over sistemini biz yapıyoruz. Son 1 yıldır yaptığımız sistem tamamen Avrupa’nın yaptığı sistemden daha iyi, daha konforlu ve daha sağlıklı. Yaptığımız süspansyon sistemlerin de en ufak bir müşterinin aracında konfor kaybı ,sekme, zıplama söz konusu değil. Biz bunları lafta olarak sadece müşteriye bildirmiyoruz. Bunun dışında ek olarakta garanti belgesi veriyoruz. Bu garanti belgesinde şöyle bir olayımız var bizim. Biz, müşteriye hiçbir amortisorcunun vermediği bir imkan sunuyoruz. Diyoruz ki biz size bu Coil over’ı yapıyoruz. Bunu aracınıza taktınız. Lakin örnek veriyorum, aracınızda konfor kaybı yaşamayacaksınız. Bu benim sadece ağzımdan çıkıyor ama sen bunu yaşadığın zaman “Usta, ben bunu yaşadım” dediğin zaman birçok amortisorcu örnek vereyim, diyebilir ki getirin yaparız. İşte bizde bu yok. Biz size on gün deneme süresi veriyoruz ve bu lafta değil. Belgeli bir şekilde. Türkiye’nin neresinde olursanız olun diyelim ki örnek vereyim, “Kişi Antalya’da yaşıyor. Biz buradan ürünü kargo yapıyoruz on gün bunu kullanıyor. Orada eğer bir memnuniyetsizlik yaşarsa ürünü geri iade edebiliyor. Biz bunun parasını tamamen müşterimize geri iade ediyoruz. Üstüne üstelik sonuçta benim ürünüm yüzümden adam orada sök tak işçilik parası harcıyor, biz o parayı da gerekirse karşılıyoruz. Biz ürünümüzün arkasındayız. Onun dışında yapmış olduğumuz Coiloverlar’ın hepsi muayeneden geçer. Coilover nedir? Coilover diğer adıyla yükseklik alçaklık ayarlı amortisör sistemidir.

COİLOVER SAYESİNDE ARAÇLARDA ZIPLAMA OLMAZ

Coilover’a yeni bir yön verdik ve sizler için daha iyi hale getirdik. Yeni nesil coiloverlarda araçlarınızda eskisi gibi sekme-zıplama-sertlik gibi şikayetler artık tarih oldu. Aracınızın orjinal konforunda keyifli bir sürüş elde ederken, yol tutuş performansı sizi aracınıza bağlayacak. Benim amacım şu; Namiştain amortisor günümüzde şuanda belli bir konuma gelmiş. Bunda en büyük baş katkı babamındır. Bize Allah’a çok şükür bir imkan sunmuş. Ortada bir bayrak var. Bu bayrağı belli bir konuma getirmiş bize düşen görev biz bu bayrağı yerinde durmaktan ziyade ileriye doğru bir, iki adım daha yukarı taşımalıyız ki bizim hayallerimiz çok daha büyük. Yani biz Türkiye’de sabit kalmak istemiyoruz çünki yapmış olduğumuz işçilik hakikaten Türkiye sermayesine katkısı olan bir işçilik. Biz insanları yerliye teşvik ediyoruz ve bizim şu anki hedefimiz Türkiye’de Coilover’ı çok daha iyi yerlere getirebilmek. Biz müşterilerimize ara ara kampanyalar düzenliyoruz. Geçtiğimiz ay biz internetten yapmış olduğumuz çekilişlerle 5 müşterimize bu sistemi ücretsiz olarak hediye ettik. Araçların burada bedava montajlarını yaptık. Bizi sosyal medyadan takip etmeyi dilerlerse ara ara yapmış olduğumuz kampanyalardan yararlanıp ücretsiz elde etme şansları da mümkün. Son olarak işyerimize Sarıyer Gazetesi ile gelenlere yüzde 5 indirim yapacağız. Çünkü biz de Sarıyer Kilyosluyuz. “

https://www.namistain.com/
Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2. Kısım 31. Sokak No: 1258-1259-1260 Maslak / Sarıyer/ İSTANBUL

Tel: (0212) 276 32 32
GSM: 0532 540 1995
GSM: 0532 739 77 51

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler