ManşetSektörel

Boğaz’a ve Sarıyer’e artı değer katan dev proje! ARTI TARABYA

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER

İstanbul Boğazı’na sadece birkaç dakikalık mesafede, eşsiz manzarası ve şehir merkezine rahat ulaşım imkanıyla dikkat çeken Artı Tarabya, sadece Sarıyer’e değil aynı zamanda İstanbul’a da değer katıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne ait 1.2 milyon metrekarelik ünlü Hacı Osman Korusu’nun hemen bitişiğinde yer alan projenin detaylarını ARTI TARABYA’nın lansmanını yapan ekiple konuştuk.“Şehrin merkezine yakın, şehrin stresine uzak lüks bir yaşamı isteyenler Artı Tarabya’yı tercih ediyor.”

İstanbul’un incisi Sarıyer’in en büyük projelerinden biri olan ARTI TARABYA, hem geleceğe yatırım yapmak hem de huzurlu ve sakin bir ortamda yaşamak isteyenlerin vazgeçilmez adresi haline geldi. 42 dönümlük arazide yapılan Artı Tarabya; İstanbul Boğazı’na yürüme mesafesinde olan, sunduğu eşsiz manzarasıyla herkesi büyüleyen, şehrin merkezine yakın ancak şehrin gürültüsünden uzak bir yaşamı tercih edenlerin vazgeçemediği projelerden biri haline geldi. AÇI İŞ ORTAKLIĞI çatısı altında 3 güçlü firmanın imzasını taşıyan Artı Tarabya, sektörde her biri deneyim ve tecrübe sahibi şirketlerin ortak çalışmasıyla hayata geçiriliyor.

AÇI İŞ ORTAKLIĞI ÇATISI ALTINDA AKKA GROUP, REVAK YAPI VE IRMAK İNŞAAT

ARTI TARABYA Projesi; AÇI İŞ ORTAKLIĞI çatısı altında, Akka Group, Revak Yapı ve Irmak İnşaat’ın katılımıyla doğuyor. Güvenirliği ile tanınan bu şirketlerin her biri inşaat sektöründe hayata geçirdiği sayısız önemli projeyle biliniyor. ARTI TARABYA Projesi’nin detaylarını PROFİT Gayrimenkul Danışmanlık’tan Alper Kohen ve Rejin Tavaşi ,METE Gayrimenkul & Danışmanlık’tan Sabri Mete, İdil Toma Sarıyer Gazetesi’ne anlattı.

Artı Tarabya projesinde hangi partnerlerle çalışıyorsunuz? Çalıştığınız iş ortaklarınızla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Biz bu projeye Mete Danışmanlık ve Profit Gayrimenkul olarak bir sene önce başladık. Artı Tarabya projesi ilk gündeme geldiğinde çok etkilendik. Konum olarak bu kadar değerli bir bölgede kentsel dönüşümle 42 dönümlük bir arazinin değişimini heyecanla yaşamak istedik. Gelecekte şüphesiz başarılı olacak bu projeye inandık ve tüm gücümüzle satış ve pazarlanması için çalışmaya başladık. Mete Danışmanlık uzun senelerdir Ulus, Etiler, Boğaz hattında etkin olarak çalışmaktadır. Profit Gayrimenkul, Tarabya, Kemer ve ticari alanda uzmanlaşmış bir firmadır. Bu iki firma yıllardır süre gelen profesyonel birikimlerini ve tecrübelerini son derece uyumlu bir şekilde hedef odaklı çalışmaktadır.

Artı Tarabya projesi hakkında teknik bilgiler verir misiniz?

Artı Tarabya Projesi’nde her şey en ince detayına kadar düşünüldü. İnsanların burada rahat edebilmeleri için olması gereken her şey bu projede mevcut. Her türlü güvenlik önleminin düşünüldüğü sitede, insanların huzurlu bir ortamda yaşayabilmeleri için site sakinlerine çok farklı imkanlar sunan sosyal tesis alanı yer alıyor. Bu alanda 2 adet sauna fitness salonu, WC’ler ve giyinme odaları bulunuyor. Havuza bakan cafe alanı, TV ünitesi ve sosyal tesisler için WİFİ altyapısı da düşünüldü. Site giriş alanı tek bir güvenlik kapısı ile kontrol edilecek, sitede 3 vardiya halinde 24 saat güvenlik hizmeti verilecek. Sitenin güvenliği için gerekli tüm elektronik önlemler alındı. Otopark konusuna önem verilen sitede, araç sahiplerinin rahatlıkla kullanabilecekleri park olanakları hazırlandı. Merkezi ısıtma sistemi kullanılacak sitede kazanlar Alman VİESSMANN marka. Bütün dairelerin tüm oda ve salonları için soğutma sistemi altyapısı tasarlandı. Her blokta 2 adet asansörün bulunduğu sitede, muhteşem bir açık havuz bulunuyor. Sitedeki her dairenin her noktasına ulaşabilecek şekilde dizayn edilmiş Alman marka merkezi süpürge sistemi ve toz toplayıcısı bulunacak. Sitedeki tüm dairelerde kullanılacak malzemelerin en kalite ve dayanıklı olanlardan olmasına özen gösteriliyor. Elektrik sistemlerinden, mutfak dolaplarına, parkelerden, pencere ve kapı doğramalarına kadar tüm malzemelerin en kalitelisi tercih ediliyor.

Bu projeden ev almak ve yatırım yapmak isteyenlere mesajınız nedir? Artı Tarabya’da yatırım yapmanın avantajları ve artıları nelerdir?

Muhteşem doğasının, temiz havasının, kıyı restaurantlarının ve nezih sakinlerinin yanı sıra Tarabya Antik Yunan’a kadar uzanan görkemli bir tarihe ev sahipliği yapıyor. 5. Yüzyılda iyileştirici ve tedavi edici etkisi olduğuna inanıldığı için belde, bu anlamı taşıyan “therapia” ismini aldı. Bu sebeptendir ki Artı Tarabya’dan ev almakla kendinize ve ailenize yatırım yapıyorsunuz. Artı Tarabya’dan ev alanlar tüm etaplar tamamlandığında boğaza bu denli yakın ve tamamen yeni bir bölge olması sebebiyle kesin kazançlı çıkacaklardır. Önceden satın alanların mülkleri değerlenecektir. Artı Tarabya hem şehrin bu denli içinde olup hem de  Hacıosman korusunun doğal tabiatıyla ve boğazdan gelen deniz esintisiyle bütünleşmiş bir ilktir.

Artı Tarabya projesinin Sarıyer ve diğer semtlerdeki projelere göre artıları nelerdir?

Artı Tarabya’nın en önemli farklarından biri inşaat kalitesi,  yüksek teknik alt yapı standartlarıdır. Artı tarabya insan hayatını düşünen ve öncelik veren bir ilki yapmıştır. Her türlü olasılığa karşı tam donanımlı sığınakları mevcuttur. Duşları, mutfakları ve jenaratörleri  ile bu konuya hassasiyetle yaklaşmıştır. Kullanılan malzemeler A segment olup insanların yaşam kalitesini teknolojinin faydaları ile kolaylaştırmayı hedeflemiş akıllı ev sistemleri ile donatmıştır. Ayrıca özellikle çatı yapısı çok ferah olup makaslı sistemi sayesinde sıcak ve soğuğa karşı hava sirkülasyonu sağlayarak mevsim şartlarını konforlu bir şekilde yaşamaya olanak sağlar.

Artı Tarabya projesi hangi şirketler tarafından yapılmaktadır?

Artı Tarabya projesi açı iş ortaklığı çatısı altında 3 güçlü ve referanslı firmanın imzasını taşımaktadır.

AKKA GROUP: (Proje ortaklarından AKKA GROUP, faaliyetlerine 1978 yılında AKKA İnşaat Şirketi ile başladı. İnşaat, turizm, gıda ve perakende sektörlerinde hizmet veren şirketleriyle; Ankara’daki merkezi, İstanbul ve Antalya’daki şubeleriyle halen büyümeye devam ediyor. AKKA İnşaat’ın portföyünde; sanayi tesislerinden toplu konutlara, turizm tesislerinden okul inşaatlarına kadar pek çok başarılı proje bulunuyor.)

REVAK YAPI: (1991 yılında ticari hayatına başlamış olan Ensa Grup şirketlerinden biri olarak 2008 yılında faaliyete girdi. İnşaat alanında İstanbul ve dışında imza attığı konut, fabrika, iş merkezi, otel gibi projeler ile kendini ispatlamış olan Revak Yapı; daima büyümeyi ve projelerine değer katmayı hedefliyor. Revak Yapı’nın son projesi: İskele.)

IRMAK İNŞAAT: (2000 yılında kurulan Irmak İnşaat, sektördeki hayatına çeşitli NATO askeri projeleri ile başlamış; yurtiçi ve yurtdışında birçok hastane, askeri üs, köprü, yol, fabrika, tahıl silosu, vb altyapı ve taahhüt işlerine imzasını attı. 2005 yılında ise konut sektörüne girmiş, tüm teknolojik yenilikleri mühendislik bilgisiyle harmanlayarak, devamlı daha iyiyi arayan bir anlayışı şirket misyonu olarak edinmeye gayret etti. Bodrum Loca – Türkbükü, Yalıkavak ve TioTherapia – Tarabya ise; konut alanında ortaya koyduğu projelerden bazıları arasında yer alıyor.)

 

ARTI TARABYA

ADRES: FERAHEVLER MAH. ADNAN KAHVECİ CAD.

6-A /1 TARABYA/SARIYER

TELEFON: 0850 532 27 84

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir