ManşetRöportaj

CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Hatice Altaş: “KADINLARIN MECLİSTEKİ SESİ OLACAĞIM”

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Ayazağa’dan CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi aday adayı Hatice Altaş, Sarıyer Gazetesi’ne konuştu. 33 yıldır Ayazağa’da yaşayan Altaş,  “Ayazağa’da çözümlemek zorunda olduğumuz çok sorun var. Kadınların Sarıyer Belediyesi meclisindeki sesi olacağım” dedi.

Meclis üyesi olmaya nasıl karar verdiniz? Aday adaylığı sürecinizi kısaca anlatır mısınız?

Ayazağa’da kadınların siyasete atılmadığını ve geri planda kaldığını görüyorum. Öneriler geldi ve değerlendirmeler yaptık. Meclise girmemi istediler. Meclis üyesi olan adayların hepsini tanıyoruz. Hizmet getirdiklerini pek göremediğimiz için aday oldum. Ayazağa’nın eksikleri çok fazla. Hiç gelişmedi ve hep bir köy olarak kaldı. Ayazağa’yı büyütmek istiyoruz. Şişli’den Sarıyer’e geçtik ama Ayazağa’yı içine kabul etmeyen bir Sarıyer oldu. Bize hizmet getirdiklerini söylüyorlar ama bunu hiç görmedik. Hizmet sadece tabelalarda isim olarak kalıyor. Hiç hizmet gelmiyor.

Kadın gözüyle Ayazağa’ya baktığınızda mahallenizde neler gözlemliyorsunuz?

Çalışan anneler olarak çocuklarımızı kreşe götüremiyoruz. Eğitimleri düşük oluyor. Kreşler yapılsın, büyük çocuklara kurslar yapılsın ve destek amaçlı ders verilsin istiyoruz. Kadınlara yönelik sosyal aktiviteler yapılsın. Ayazağa’da kadınların çocuklarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri soysal aktiviteler olsun istiyoruz. Ayazağa’da ormanlık alanlarının değerlendirilerek spor için parkur yapılmasını istiyoruz. Gençlere iş istihdamı sağlanmasını istiyorum. Meslek edindirme kursları açılsın istiyorum. Kadınların yaptıkları ürünleri sergileyebilecekleri yerler. Trafik ve otopark sorunumuz var. Herkes işinden çıkıp evinin önüne arabasını park ediyor. kavga dövüşler oluyor. Bunların halledilmesi için otopark sorununu halletmemiz gerekiyor. Ayazağa’da kentsel dönüşümün yapılması gerekiyor.

Peki, sizin meclisteki farkınız ne olacak?

Ayazağa’da sağ kesim kadınların gelişmesini engelliyor. Ama yılmadan kapı kapı gezerek sağ kesimi sol kesime çekeceğim. Kadınların Sarıyer Belediyesi meclisindeki sesi olacağım. Ayazağa’da çözümlemek zorunda olduğumuz çok sorun var. Aday adayı olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum inşallah iyi olan kazanır ve bu hizmetleri getirir.

Hatice Altaş kimdir?

1983’te Ankara’da doğdu. 1987’de İstanbul’a göçen bir ailenin kızı olan Altaş 33 yıldır Ayazağa’da ikamet ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde de aktif olarak görev aldı. Tekstil Giyim ve Üretim Teknolojisi mezunudur. 22 yıldır çalışan Altaş, 2 çocuk annesi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu