ManşetSektörel

Estetik Diş Hekimliği’ne talep patlaması yaşanıyor

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY- RÖPORTAJ

Boğaziçi Dental Park’ın Estetik Diş Hekimi Hande Pehlivan, Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay’ın sorularını yanıtladı. Pehlivan; “Estetik diş hekimliğini en basit olarak gülüş tasarımıyla açıklayabiliriz” dedi.

Boğaziçi Dental Park ekibinde hangi alanda çalışmalar yapıyorsunuz? 

Uzun yıllardır estetik diş hekimliği alanında çalışmalarda bulunuyorum. Diş hekimliğinin branşlaşması sonucu estetik tamamen ayrı bir alan haline geldi. Estetik porselenler, estetik dolgular, beyazlatma gibi popüler uygulamalar en sık yaptıklarımız.

Estetik diş hekimliği son yıllarda önem kazandı bunu hangi nedenlere bağlıyorsunuz?

Özellikle sosyal medyanın yaygın kullanımı, selfie fotoğraf ve videoların direk yüz detaylarına odaklanması ve nerdeyse tüm paylaşımların görsel odaklı olması nedeniyle insanlar  görünümüne daha fazla önem verir hale geldiler. Dünyamızda estetikle ilgili olarak özellikle bayan hastaların talebinde son yıllarda bir patlama yaşanmaktadır.

Estetik’in diş hekimliğinde kullanılan uygulamaları nelerdir ve kimlere uygulanabilir?

Estetik diş hekimliğini en basit olarak gülüş tasarımıyla açıklayabiliriz. Dişlerinin şeklinden ve renginden memnun olmayan hastalarımız bu uygulamaları yoğunlukla talep etmektedir. Bu tasarım tek seansta kompozit dolgu materyaliyle boşlukların kapatılmasıyla, dişin boyunun uzatılarak genel formunun yenilenmesi şeklinde ya da seramik (yaprak porselen) malzemeler kullanılarak özel teknisyen çalışmalarıyla 1 hafta içinde yapılabilir. Diş renginden memnun olmayan hastalara da genelde öncelikle beyazlatma öneriyoruz.

Estetik uygulamalar kalıcı mıdır?

Profesyonel bir bakış açısı ile hizmet veren butik kliniklerde;  uzman hekimlerin -Dişeti hastalıkları uzmanı, Ortodonti uzmanı, Kanal tedavisi uzmanı ve Çene Cerrahisi uzmanı- ortak değerlendirmesiyle tedavi planı oluşturularak hastalara yapılan tedaviler orta uzun vadede kalıcıdır. Plansız ve acil yapılan uygulamalar ise başarısızlık ve pişmanlık doğurmaktadır.  Doğru planlama, doğru malzeme seçimi, uzman bir ekip ve doğru teknisyen ile çalışılırsa başarılı kalıcı uygulamalar yapılmaktadır.

Boğaziçi Dental Park

Adres: Sırrıbey Sk. No: 11 Sarıyer Merkezi (Eski Kaymakamlık Sokağı) Sarıyer

Tel: (0212) 271 95 95

Pazartesi – Cumartesi: 09:00 – 20:00

bilgi@bogazicident.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir