ManşetSektörel

Lezzetleriyle ünlü Yüksel Balık, Yeşilköy’den sonra bu kez de boğazda… BALIK PROFESÖRÜ TARABYA’DA

Yeşilköy’de iki ayrı noktada hizmet veren ünlü Yüksel Balık, yılların tecrübesini bu kez de boğaza taşıdı. Birbirinden lezzetli menüleri ve ünlü simalardan oluşan müdavimleriyle büyük beğeni toplayan Yüksel Balık, Tarabya’da kısa sürede farkını gösterdi. Sektörde 20 yılını geride bırakan mekanın patronu Yüksel Karakış, başarı öyküsünü ve hizmetlerini Sarıyer Gazetesi’ne anlattı.

SARİYERGAZETESİ.COM- MELİSA SÜME/ ÖZEL RÖPORTAJ

Yüksel Balık… İstanbul’un en gözde mekanlarından Yüksel Balık; Bakırköy Yeşilköy’de birbirine yakın iki farklı adreste yıllardır müşterine hizmet veriyor. Mekanın kurucu ve patronu Yüksel Karakış, sektördeki 20 yılını Tarabya’da açtığı yeni şubesiyle taçlandırdı. Müşterilerine sunduğu birbirinden lezzetli zengin menüleri ve deniz ürünleriyle ünlü mekan, kalitesini şimdi de boğaza taşıdı. Ve Tarabya’da beklenildiği gibi kısa sürede adından söz ettirdi. Yüksel Balık; Türkiye’nin sanat, siyaset ve iş dünyasından tanınmış isimlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.

KARAKIŞ: “İŞİN MUTFAĞINDAN BAŞLADIM”

Yüksel Balık’ın kurucusu ve patronu Yüksel Karakış, sektördeki yükseliş öyküsünü Sarıyer Gazetesi’ne anlattı. Mesleğe nasıl başladığını, neler yaşadığını ve Yüksel Balık’ın farkını anlatan Karakış, Sivas’tan başlayıp İstanbul’a uzanan başarı hikayesini anlattı. Annesini kaybettikten sonra İstanbul’a geldiğini anlatan Yüksel Karakış o yılları şöyle anlatıyor; “İstanbul’a küçük yaşta geldiğimde çok sıkıntılar yaşadım. Maddi olarak çok sıkıntılar ve zorluklar yaşadım. O dönemlerimi asla unutmam. Bu sektörde bulaşıkçılıktan garsonluğa komiliğe kadar işin her kısmında çalıştım. Balıkçı Hasan’ın yanında çalışıp orada yetiştim. Bu sektörde kendimi en iyi şekilde yetiştirmeye çalıştım. 1997 yılından sonra garsonluktan ayrılıp, Yeşilköy’de 10 masalı bir restaurant açtım. Yeşilköy’de müşterimiz bizim kalitemizden asla vazgeçmedi ve sektörde hep büyüdük. 10 masalı mekanımda 3 yıl boyunca mal alımı, satımı ve işletmeciliği en iyi şekilde öğrenmeye çalıştım. Daha sonraki yıllarda Yeşilköy’deki Yelken Restaurant’ı satın alarak mekanımızı büyüttüm. Türkiye’nin bütün iş adamları, sporcu ve sanatçılarına hizmet verdik, vermeye devam ediyoruz.”

SEKTÖRDE ÇOK SAYIDA DERECEMİZ VAR

Sarıyer Tarabya’ya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu anlatan Yüksel Balık’ın sahibi Yüksel Karakış sözlerini şöyle sürdürdü; “Yeşilköy’deki Yüksel Balık 1 ve Yüksel Balık 2 isimli mekanlarımız 50 metre arayla hizmet veriyor. Yüksel Balık’ın müşterilerinin her biri çok özel ve elit. Denize sıfır mekanımızda 1500 sandalye var ve otopark sorumuz yok. Sadece yerli değil, yabancı ünlü müdavimlerimiz de var. Yüksel Balık olarak 2006 yılında Avrupa’nın en iyi balıkçısı seçildik. Fransa’da 2., İtalya ise 3. olduk. Deniz ürünleri ile klasik Türk balıkçısı olarak birinci olduk. Klasik Türk balıkçısı demek aslında Türkiye’nin en iyi balıkçısı demek.”

YÜKSEL BALIK BOĞAZ’A DAMGA VURDU

Sektördeki kalitelerinden ödün vermediklerini ve kendilerine güvendiklerini belirten Yüksel Karakış, “Müşterilerimizden yoğun talep gelince boğaza mekan açmaya karar verdik. Bu talepler üzerine Tarabya’ya geldik. Yeşilköy’deki kalitemizi boğaza taşıdık. Yeşilköy’ün incisi olarak boğaza damgamızı vurduk. Tarabya’ya gelmemizden dolayı müşterilerimiz ve bizler çok memnunuz. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Nasip olursa Anadolu yakasına karşı tarafa da mekan açmayı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

“Bizler işimizin aşığıyız ve çok severek yapıyoruz” diyen Yüksel Karakış; “Yüksel Balık olarak çok güzel şubeler açmayı, Türk insanına en güzel balıkları ve deniz ürünlerini yedirmeyi kendimize görev edindik. Bizde Giorgio Armani de Maradona da balık yedi. Yüksel Balık olarak başarımızın sırrı; hayal edip, çok çalışmak.” diyor.
Tarabya’daki mekanlarında 250 kişilik bahçe bölümü olduğunu anlatan Yüksel Karakış, “En taze deniz ürünlerini en kaliteli servisimiz ve deneyimli ekibimizle müşterilerimizle buluşturuyoruz. Başarı asla tesadüf değildir. Yüksel Balık’ın başarısının sırrı tüm detayları en iyi şekilde düşünmesi ve müşterilerine en üst seviyede değer vermesidir. Uygun fiyata en kaliteli hizmeti veriyoruz. Lezzetlerimize her zaman güveniyoruz” diye konuştu.

Tarabya – Sahil Yolu Haydar Aliyev Caddesi No: 208
Sarıyer / İSTANBUL
Rezervasyon : +90 212 223 33 33
Telefon : +90 212 262 44 00
E-Posta : info@yukselbalik.com
www.yukselbalik.com.tr  

    

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir