MagazinManşet

Oynadığım karakter beni de şaşırtıyor

SARİYERGAZETESİ.COM – MAGAZİN

Elif isimli günlük dizi 5. sezonunda kadrosuna dahil ettiği oyuncularla gücüne güç katan bir yapım olarak yoluna devam ediyor. Elif kadrosuna Mahir karakteriyle dahil olan sevilen oyuncu Fatih Ayhan, kısa zamanda izleyicinin de ilgisini üzerinde toplamayı başardı.

Mahir karakterini canlandıran Fatih Ayhan “Şimdiye kadar televizyon ekranlarında ve tiyatro sahnesinde bir çok karakter canlandırdım. Mahir farklı bir tip ne yapacağı belli olmayan ve sürprizlere açık olarak dizi senaryosunda devam ediyor. İzleyiciyi de bu karaktere çeken konunun bu olduğunu düşünüyorum. Bu karakter senaryo içinde çoğu zaman beni de şaşırtıyor” dedi.

Oyunculuk adına bir çok konuda kendini geliştirdiğini de ifade eden Fatih Ayhan “Oyunculuk için yaptığım ve yapmaya devam edeceğim tek şey tiyatro sahnesinde olmaktır. Değişik karakterler üzerinde çalışmak ve hayat vermek bu meslek için en önemli gelişimdir” dedi. Yeşilçam oyuncularının meslek disiplinlerine de hayran olduğunu dile getiren usta oyuncu “Yeşilçam’dan tanıdığım ve sohbetlerine ortak olduğum, çalışma fırsatı bulduğum çok kişi oldu. Gördüğüm en önemli özellik üstün disiplin anlayışları. İşlerine olan bağlılık ve hiyerarşik düzene uymaları. Ast üst gibi kavramlar açıkça dile getirilmese de sette varlığı hissedilir ve buna çok dikkat ediyorlar. Sahnelerine eksiksiz çalışıp zamanlama konusunda dakik oluyorlar. Belki de benim tanıdıklarım böyleydi ama yeni nesil oyuncuların bir çoğunda bunu görmek biraz zor. Yapılan işi emek verip değerli hale getirmektense şöhrete ulaşmak için kullanılan bir alan olarak görmeleri üzücü” dedi.

Elif isimli günlük dizi filmin sevilen oyuncusu Fatih Ayhan, oyunculukta çizdiği yolla ve başarısıyla yapımın fanatiklerinin kısa sürede gönlünde taht kurmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir