MagazinManşet

Oyunculuk kendimle yüzleştiriyor

SARİYERGAZETESİ.COM – MAGAZİN

Dizi filmlerin sevilen yüzü Deniz Gül Demirbilek, işleri dolayısıyla ara verdiği setlere dönmek için görüşmelere başladı.

Oyunculuk yanında psikolog olarak da görev yapan Deniz Gül Demirbilek, setlerden uzak kalamadı. Oyunculuk yapmanın sadece rol yapmak olmadığını, daha derin, daha içsel bir olgu olduğunu ifade eden Deniz Gül Demirbilek “ Oynarken içsel bir şeyleri de yerinden oynatıyorsunuz;korkularımız, endişelerimiz, kendimizle olan algılarımız,oyunculuk bu anlamda beni kendimle yüzleştiriyor, iyileştiriyor… Mutlu ediyor insanın kendini mutlu eden içsel dengesini sağlayan bir şeyi hayatına katması çok önemli bence. Ben de bunu oyunculukta buldum” dedi. Ayla Algan ve Erol Babaoğlu’ndan oyunculuk dersleri alan psikolog ve oyuncu Deniz Gül Demirbilek, önüne konan senaryoda kişiliklerin karakter analizlerini çok kolay yapabildiğinden canlandırmanın da kolay olduğunu ifade etti.

Başarılı oyuncu Deniz Gül Demirbilek, oyunculuk mesleğinde olanların psikolojik gereksinimlerini “Oyunculuk çok iyi psikoloji gerektiren bir alan başlı başına bence ve ihtiyaca göre bol okumalı ve gerekirse destek alınmalıdır. Canlandırdığın her karakterde sürekli ruh geçişleri Set koşulları uzun çalışma saatleri uykusuzluk düşünüldüğünde bunlar gayet insanı şeyler aslında. Burada insanın kendi içinde denge de olmasının da önemi büyük diyebiliriz” diyerek özetledi. Dizi setlerinin psikolog oyuncusu Deniz Gül Demirbilek, oyunculukta başarılarla dolu bir kariyer hedefliyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler