ManşetSektörel

Özlem Akman; “Çamura şekil vermeye çalışırken kendinize şekil veriyorsunuz”

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER – RUKİYE AY

Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Keramik Çömlek’in sahibi Özlem Akman bundan 5 yıl önce hobi olarak başladığı seramik işini çok severek meslek edindi. Çamurla uğraşmayı çok sevdiğini söyleyen ve atölyesinin kapılarını Sarıyer Gazetesi’ne açan Akman, “Çamura dokunmak isteyen herkes hobi atölyemize gelerek keyifli vakit geçirebilir” dedi.

“El emeği ürünlerimiz çok beğeniliyor”

Keramik Çömlek’te seramiğin püf noktalarını çocuk, genç ve yetişkinlere öğreten Özlem Akman, kişisel yaşamda hobiye mutlaka yer verilmesi gerektiğinin altını çizerek; “İnsanlar birkaç saat de olsa çamurla bir şey yaptıkları zaman çok mutlu oluyorlar. Çok kalabalık olursa sonuç verimsiz olacağından derslerimizi genellikle 1-2 kişilik ya da bireysel olarak düzenliyorum. Çocuklar için 2 saatlik, yetişkinler için de haftada 1 gün workshoplarımız var. Bu işi gerçekten öğrenmek isteyenlere haftanın 2 günü eğitim veriyorum. Keramik Çömlek’te el yapımı ürünlerimizin satışını da yapıyoruz. El emeği ürünler hediyelik olarak oldukça ilgi görüyor” dedi.

“Çamur insana sabrı öğretiyor”

Akman, Keramik Çömlek’te el hüneriyle suya ve çamura dokunarak hayal gücünü sanata dönüştürdükleri bu keyifli hobi yolculuğunu şöyle anlatıyor; “Buraya herkes “ben kabiliyetli değilim ve hiçbir şey yapamam” şeklinde bir ön yargıyla geliyor. Ben de “bunu denemeden elinde nasıl bir hüner var asla bilemezsin” diyorum. İnsanların günlük yaşamda bir hobiye mutlaka zaman ayırmaları gerekiyor. Az da olsa bir merakları varsa Keramik Çömlek’e gelip çamura dokunsunlar. Tecrübelerimden şunu söyleyebilirim ki çamuru çok sevmek gerekiyor. Çünkü çamur sabır gerektiren uzun ve güzel bir yolculuk sürecidir. Çamur insana sabrı da öğretiyor. Aslında çamura şekil vermeye çalışırken siz kendinize şekil veriyorsunuz.

 

Keramik Çömlek

El Yapımı Seramik Fikirleri & Hobi Atölyesi Özlem Akman

Atölye: Maden Mah. Şifayolu Üzeri

Nalbantçeşme Mevkii No: 41/1

Sarıyer – İstanbul Tel: 0533 544 19 68

E-mail: info@keramikcomlek.com

keramikcomlek@gmail.com

Web: www.keramikcomlek.com

facebook.com/keramikcomlek

twitter.com/keramikcomlek

instagram.com/keramikcomlek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir