ManşetSektörel

Sarıyer, Boğaziçi Dental Park’ı tercih etti

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL – RÖPORTAJ

Sarıyer’de 10. yılın verdiği tecrübe ve birikimle hastalarını gülümsetmeye devam eden Boğaziçi Dental Park’ın Kurucusu Diş Hekimi Yasin Akın, Sarıyer Gazetesi’ne konuştu. Akın, “Bilimsel yaklaşım günümüzde diş hekimliğinin olmazsa olmazıdır” dedi.

Tedavilerde bir kalite standardı var mıdır? Hastalarımız bu konuda nelere dikkat etmeliler?

Hastamızın sorunu ile gereken branşlarda uzman hekimlerin ortak vaka değerlendirmesi kalite standardının ilk adımıdır. Doğru bir planlama ile başlayan diş tedavisinde hastamız gereken her uzmanlık alanındaki hekimlerle tek tek bütün sorunlarını çözerse güvenli bir şekilde ayrılabilir. Bizim için hedef doğru tedavi planını uygulamaktır. Hasta içinde en gerekli nokta bilimsel planlama olmalıdır.

Toplumumuzda diş problemleri çok karmaşık bir durumda bunun nedenleri nelerdir?

Ağız bakımı eğitimi eksik olan toplumumuzda çok ilerlemiş vakalar ortaya çıkmaktadır. Doğru planlanmamış ve anlık sonuçlara yönelik uygulanmış geçmiş tedaviler durumu daha da karmaşık hale getirmektedir. Çoğunlukla defalarca tedavi görmüş ve çözüme ulaşamamış hastalarla karşılaşıyoruz.  Uzman bir ekibin muayenesinden sonra hastamıza doğru ve kalıcı çözüm sunmaya çalışıyoruz. Bilimsel yaklaşım günümüzde diş hekimliğinin olmazsa olmazıdır. Uzman hekimlerin ortak karar verdiği yöntemlerle ve sıralama ile tedavilerin uygulanması aynı zamanda hastalarımızın bilinçlenmesini de sağlanmaktadır.

Teknolojik gelişimleri takip etmenin öneminden bahseder misiniz?

2009 yılında hizmete başladığımızda Sarıyer’de tedavi planlamaları için gerekli panoramik çene röntgeni için hastalar şişli ve leventteki görüntüleme merkezlerine gitmek zorundaydı. Bu ekipmanları kliniğimize getirerek ilk günde doğru tesisleşmeyi sağlamaya çalıştık. Teşhis ve tedavi için gerekli cihazlar uzman hekimlerin vazgeçilmezleridir. Her branşta uzman hekimlere doğru çalışma ortamını sunmaya çalışıyoruz ve teknolojik gelişmeleri hekimlerin talepleri doğrultusunda takip ediyoruz.

Uzmanlık sonrası eğitimlere önem veriyor musunuz?

Uzmanlık eğitimlerinde akademik çalışmalar yapmış hekimlerin üye oldukları bilimsel dernekler üzerinden hayat boyu devam eden bir eğitim söz konusudur. Yurt içi ve yurtdışı eğitimler konusunda hekimlerimize destek olarak yeni bakış açılarını kliniğimize taşımaya çalışıyoruz.

İmplant alanında yaşanan ilerleme diş hekimliğini nasıl etkiledi?

İmplant diş hekimliğinin lokomotifi haline geldi. Özelikle diş kayıplarının çok olduğu ülkemizde bu yöntem sayesinde gerçek dişe yakın bir konforda eksiklikler giderilebilmektedir.  Ancak doğru bir planlama ile uygulanmayan gelişi güzel yerleştirilen implantlar diş hekimliğinin gelecek en büyük sorunu olarak görülmektedir.

 

 

Adres: Sırrıbey Sk. No: 11 Sarıyer Merkezi (Eski Kaymakamlık Sokağı) Sarıyer

Tel: (0212) 271 95 95

Pazartesi – Cumartesi: 09:00 – 20:00

bilgi@bogazicident.com

FacebookInstagramTwitter @bogazicident

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir