ManşetSektörel

Sarıyer’in ilk DİŞ POLİKLİNİĞİ 10 yaşında

SARİYERGAZETESİ.COM – RÖPORTAJ

Boğaziçi Dental Park’ın kurucusu Diş Hekimi Yasin Akın, Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay’ın sorularını yanıtladı. Akın, “Uzman hekimlerin ortak değerlendirmeleri ile bilimsel çalışan butik klinikler tercih edilmelidir” dedi.

Sarıyer’in ilk diş polikliniği olarak hizmete başladınız ve 10. yılınızı kutluyorsunuz. Boğaziçi Dental Park’ın geride kalan 10 yılını değerlendirirseniz neler söylersiniz?

Boğaziçi Dental Park Çene Cerrahi eğitimim esnasında kurmaya başladığım bir hayaldi. 2009 yılında mart ayında ilk hastamızı bugünkü tarihi binamızda kabul ettik. O yıllarda gelişim belirtileri gösteren boğazın incisi Sarıyer’imizde; diş hekimliğinde alanında büyük bir eksiklik olduğunu ilk günde başlayan yoğun ilgi ile görmüştük. Sarıyer’in ve kliniğimizin gösterdiği gelişim ile bugün doğru hayal ve doğru proje ile yola çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Boğaziçi Dental Park markası sadece Sarıyer değil İstanbul genelinde önemli bir yere geldi. Hastaların sizi tercih etmesinin başlıca nedenleri nelerdir?

Diş hekimliği aslında çok geniş bir alandır. Günümüzde Çene cerrahi, Estetik Diş hekimliği, Ortodonti, Dişeti Hastalıkları ve Kanal Tedavi alanlarında uzmanlık yapmış akademisyen hekimlerle çalışan multi disipliner kliniklerin önemi ortaya çıkmıştır. Hastaların aradığı uzman bakış açısını bulabileceği ve uzman hekimlerin ortak değerlendirmeleri ile sağlam temellere oturan çözümler sunulması nedeni ile bilimsel çalışan butik klinikler tercih sebebidir.

10 yılda Boğaziçi Dental Park tahmini kaç hasta tedavi etti?

Hasta kayıt programlarımızdaki verilere göre İstanbul ve ülkemizin çeşitli illeriyle birlikte yurtdışında yaşayan ve özellikle komplike tedaviler için kliniğimize 20 binin üzerinde hasta başvurmuştur.

10 yıllık süre zarfında ekibiniz genişledi. Yoğunluğa cevap verebiliyor musunuz?

Sistemli çalışmanın temel kuralı istikrardır. Genişlemek kalite standardını etkileyebilir ancak tümü 40 yaşın altında Uzman hekimlerden oluşan bir kadromuz var. Çapa, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi’nde uzmanlık eğitimleri esnasında yoğun programlara ve ortak çalışma disiplinine alışkın hekimlerimiz sayesinde dayanışma içerisinde hastalarımızın taleplerini karşılayabiliyoruz.

Diş hekimlerinin ortak çalışma disiplininden biraz bahseder misiniz?

Tıp branşlarında olduğu gibi her sorunda o branştaki uzman hekime başvurulmasını ısrarla hastalarımıza anlatıyoruz. Altyapı tedavilerinin hazırlanmadığı durumlarda estetik protezler sadece görüntüden ibaret olarak kalır ve sorunların üzerini örtmeye yarar.  Oysaki dişetinin sağlıklı olması, kök kanal tedavilerin sağlıklı olması, implantların doğru planlaması ve en son estetik porselen uygulamalarına geçilmesi ile doğru bir zeminde eserinizi inşa etmiş olusunuz.

Boğaziçi Dental Park
Adres: Sırrıbey Sk. No: 11 Sarıyer
Tel: (0212) 271 95 95
Pazartesi – Cumartesi: 09:00 – 20:00
bilgi@bogazicident.com

Facebook – Instagram – Twitter @bogazicident

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir