ManşetSiyaset

Ak Parti’de adaylık için sürpriz isim: Mehmet Ersoy

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER

Sarıyer’de bir süre kaymakamlık yapan ve halen İçişleri Bakan Yardımcılığı görevini yürüten milletvekili Mehmet Ersoy’un adı Sarıyer Belediye başkan adaylığı için geçmeye başladı.

Ak Parti kulislerinden sızan bilgilere göre deneyimli Sarıyer’de başarılı ve güzel hizmetleriyle tanınan kaymakam, vali ve eski milletvekili Mehmet Ersoy’un Ak Parti’den belediye başkan adayı olarak gösterilebileceği konuşuluyor. Devlet tecrübesine sahip olan ve halen İçişleri Bakan Yardımcılığı gibi kritik bir görevi sürdüren Ersoy’un Sarıyer’e aday gösterilmesi durumunda geniş kesimlerden de destek alabileceği belirtiliyor.

Aday konusunda onayı Bayraktar verecek

Sarıyer adayının kim olacağı konusunda en belirgin isim ise halen Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar olarak biliniyor. Bayraktar’ın kulislerde konuşulan isimlere referans verip vermeyeceği ise siyasi kulislerde belirsizliğini sürdürüyor.

Mehmet Ersoy kimdir?

Mehmet Ersoy 26.04.1964 tarihinde Sinop-Boyabat’ta doğdu. İlk, orta, lise eğitimini aynı ilçede tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversite’si Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülki idare amirliği mesleğine kabul edildi. Kaymakam Adaylığı döneminde bir yıl süreyle İngiltere’de dil ve mesleki eğitim aldı.

Sırasıyla İzmir-Kemalpaşa Kaymakam Vekilliği, Balıkesir-İvrindi, Konya-Çeltik, Tunceli-Nazımiye Kaymakamlıkları, Mardin Vali Yardımcılığı, Denizli-Buldan, Adana-Kozan, İstanbul-Çatalca ve Sarıyer Kaymakamlıkları görevlerinde bulundu. Buldan Kaymakamı iken Düzce Depremi nedeniyle üç ay süreyle Bolu Vali Yardımcılığında görevlendirildi. 22 Aralık 2008 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Sarıyer Kaymakamlığı’ndan Yalova Valiliği’ne atandı. 02 Ocak 2010 tarihinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) görevlendirildi.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti Sinop Milletvekili Seçildi. Milletvekilliği döneminde Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı, TBMM İçişleri Komisyonu Üyeliği ve Başkanvekilliği, PAP Ve KEİPA Türk Grubu Üyeliği görevlerinde bulundu. 24. Dönem İkinci Yasama yılında ise İçişleri Komisyonu Başkanlığına seçildi.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir