ManşetSiyaset

CHP belediye başkan adaylarını belirlemeye başladı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

CHP, yerel seçim startını 12 Ekim’de Ankara’dan verecek. Yerel seçim strateji belgesinin de açıklanacağı toplantıda, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 100’e yakın belediye başkanını açıklaması bekleniyor.

CHP yönetimi, Ankara’da yerel seçim strateji belgesini açıklayacak. Partinin kampanya programı ve belediyecilik vizyonunu içeren belgeyi kamuoyuna duyuracak olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin yönetimde olmadığı bazı belediyeler için adaylarını da açıklayacağı öğrenildi. Açıklanacak adaylar parti içinde “üzerinde uzlaşılan” isimlerden oluşacak. Büyükşehirler dışındaki ilçe belediyelerini içerecek. Aralarında birkaç il belediyesinin de olabileceği ifade edilen adayların kim olacağı MYK toplantısında ele alınacak, son karar ise Parti Meclisi’nde verilecek.

Muharrem İnce kanadı ön seçim istiyor

Kılıçdaroğlu’nun ilk adaylarını “erken” açıklayarak çalışma süresini arttırmayı ve parti içindeki seçim motivasyonunu kuvvetlendirmeyi hedeflediği belirtildi. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin ise İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığı konusunda önseçim olup olmayacağına göre tavrını netleştireceği öğrenildi.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir