ManşetSiyaset

CHP’de kritik gün 19 Ekim! Şükrü Genç Ankara’da

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Yerel seçim hazırlıklarını hızlandıran CHP’de il ve ilçe başkanlarının istifa etmeleri için bugün (12 Ekim) son gün. Aday adaylığı başvuruları ise 1-19 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Sarıyer’de de kulisler hareketlendi.

Yerel seçimlerde aday olmak isteyen il ve ilçe başkalarına bir genelge gönderilecek, 1-12 Ekim tarihleri arasında istifa etmeleri istenecek. Yerel seçimler için aday adaylığı başvuruları ise 1-19 Ekim tarihleri arasında alınacak. Kılıçdaroğlu’nun 13 Ekim’de Ankara’da Yerel Seçim Strateji Belgesi’ni açıklayarak yerel seçim startını vermesi planlanıyor.

Aday adayları için son tarih 19 Ekim

Parti yönetiminin aday adaylığı başvurularını alırken bir dizi kriteri göz önünde bulunduracağı, bu kriterlere uymayan isimlerin başvurularının kabul edilmeyeceği belirtildi. Belediye başkan adaylarını ekim sonundan itibaren kademeli olarak açıklamayı planlayan CHP’nin, bunu sağlamak için “hızlandırılmış” bir takvim uygulama kararı aldığı öğrenildi.

Şükrü Genç Ankara’ya gitti

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de temaslarda bulunmak üzere bugün Ankara’ya gideceği öğrenildi. Öte yandan yerel seçimlere 6 ay kala Sarıyer siyaseti ve kulisleri de oldukça hareketlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir