ManşetSiyaset

CHP’li Hayati Kaptanoğlu’nun meclis üyeliği müracaatı kabul edilmedi!

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER

CHP Sarıyer’de diploma krizi…

Sarıyer siyaset tarihine geçecek rezaleti yine ilk kez SARİYERGAZETESİ.COM açıklıyor. Şükrü Genç’in ilk döneminde Sarıyer Belediye Başkanlığı’na vekâlet eden CHP Eski Meclis Üyesi Hayati Kaptanoğlu’nun meclis üyeliği adaylık başvurusu diploma fotokopisi teslim edildiği için işleme konulmadı.

3500 TL yatırdı

Aynı zamanda Sarıyerliler Derneği Başkanı olan ve Sarıyer Spor Kulübü’nün eski başkanlığını da yapan Sarıyer’in sevilen ve başarılı iş adamı Kaptanoğlu, geçtiğimiz günlerde CHP İlçe Başkanlığı’na giderek meclis üyeliği için adaylık başvurusunda bulunmak istedi. Büyükdere’de bulunan ilçe binasına giden Hayati Kaptanoğlu sürpriz bir olayla karşılaştı. Adaylık müracaatı için gereken 3500 TL’yi de partinin banka hesabına yatıran Kaptanoğlu, akıl almaz bir olayla karşılaştı.

Yangında diploma kül oldu

CHP İlçe Başkanlığı’nda adaylık müracaatlarını kabul eden görevli bir bayan müracaat dosyasındaki diplomanın aslını ya da noter tasdiklisini istedi. Ancak uzun süre önce evinde meydana gelen yangın yüzünden diploması yanan Kaptanoğlu, dosyası kabul edilmeyince notere giderek diplomasının tasdik edilmesini istedi. Fakat noterdeki görevliler asıl diploması olmadan işlem yapamayacaklarını söylediler. Mezun olduğu okuldan da diplomaya ulaşma şansı bulamayan Kaptanoğlu, meclis üyeliği başvurusunu işleme koyduramadığı gibi partiye yatırdığı 3500 TL’den de oldu.

Geçmişte Şükrü Genç’in yerine vekâleten Sarıyer Belediye Başkanlığı görevini yürüten Kaptanoğlu şimdi yaşadıklarına inanamıyor. Böyle bir olay Sarıyer tarihinde ilk kez yaşanmış oldu ve bu krizin nasıl çözüleceği ise merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir