ManşetSiyaset

Mehmet Deniz aday adayı oldu

SARİYERGAZETESİ.COM

Sarıyer siyasetinin tanınan ismi CHP Sarıyer Eski İlçe Başkanı Mehmet Deniz CHP’den İstanbul 2. Bölge Milletvekilli aday adayı oldu.

Milletvekilliği aday adaylığı müracaatını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Mehmet Deniz, niçin aday olduğuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Mehmet Deniz’in “Niçin aday adayı oldum” basın açıklaması şu şekilde:

“Cumhuriyetimiz kurulduktan bu güne, dönem dönem çok zor şartlarda seçimler geçirdi. Bugün 24 Haziran’da 98 yılda 27. kez seçime gidiyoruz. Kurtuluş ve kuruluştan sonra, 7 Haziran 1946’da CHP sayesinde çok partili dönemi başlattık ve ilk olarak bu tarihte çok partili seçimlerimizi yaptık.

Tek parti döneminde, kuruluştan sonra, 1923, 1927, 1931, 1935, 1939 ve 1943 olmak üzere 6 genel seçim yaşadık. Kurtuluş Savaşı veren ülkemiz, ekonomik buhranlar, açlık, kıtlık ve sefalet yaşamasına rağmen, bütün ülke sattındaki vatandaşlarımız tek vücut olarak birlik ve beraberlik içinde canını dişine takarak dünyada ve ülkemizde yaşanan bunalımlı yılları atlatmasını başarmıştır. Tek partili bu dönemin dikkat çekici en önemli özelliği istisnasız bir şekilde her 4 yılda bir genel seçim yapılmasıdır. Bunun nedeni CHP’nin seçimleri, Cumhuriyet rejiminin temellerinden biri olarak görmesi yatmaktadır. CHP iktidarın meşruiyetini, ta o dönemlerde seçimlere dayandığını bilerek seçim güvenliğini sağlamıştır.

Çok partili dönemde (1946-2018) kadar zaman zaman askeri darbeler, zaman zaman sağ sol çatışmaları, zaman zaman savaşlar, zaman zaman ekonomik bunalımlar, yaşadık ancak sandık güvenliği hiç bu kadar tartışılmıştır. Sandık güvenli bir şekilde halkın önüne koyuldu. Çünkü halkımız hiç bu kadar ayrışmadı. Çünkü hiç bugünkü kadar Cumhuriyet ve demokrasimiz iktidarlar, ne sağ, ne sol, merhaba ne dindar kesim ne de etnik kimlikler tarafından tartışmaya açılmadı.

Bu sayededir ki bütün sıkıntılar bertaraf edildi.

Şimdi Hem Cumhuriyet, hem Demokrasi, hem de dini değerlerimiz ve hem de kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk tartışmaya açıldığı için, ülkenin başına gelebilecek daha önce farklı zamanlarda vuku bulan felaketler aynı anda gelmiştir.

Bunlar sırayla, terör, istisnasız bütün dış komşu ve ülkelerle kavga, ekonomik bunalım ve en önemlisi toplumsal ayrışma ve kutuplaştırma hepsi aynı anda bir araya gelmiştir.

Siyasetçiler bundan önceki seçimlerde hep bu seçim önemli derler, ama 24 Haziran’daki seçim gerçekten bütün seçimlerin toplamından daha önemlidir. Çünkü burada seçim değil rejim oylanacaktır.

Onun içindir ki birbirine taban tabana zıt, sağcı, solcu, milliyetçi, muhafazakar partiler, bu rejim değişikliği karşısında bütün değer yargılarını öteleyerek, Cumhuriyet ve demokrasi için evrensel insan hakları için ittifak kurmuş bir araya gelmiştir.

Ülkemizde çok partili hayata 1946 yılında geçilmesi konusunda önderlik yapmış olan partimiz, bugün de seçime sokulmak istenmeyen İYİ Parti’ye seçime girebilmesi konusunda, diğer partilerin cumhurbaşkanı adayı çıkarması konusunda ve meclise baraj sorunu ile giremeyen partilere (0) baraj önerisi ile demokrasi adını önemli bir hamle yapmıştı.

Ülkemizin rejimini ilgilendiren böyle bir seçimde, kurtuluş mücadelesinde görev alıp, tezeklerin (Hayvan dışkılarından) arpa tanelerini ayıklayarak açlıktan ölmemek için yiyen, hem şehit hem de gazi iki dedemizin torunu olarak, bir vatanperver olarak, demokrasinin teminatı bildiğim, ülkemizin kurucusu, yıllarca emek verdiğim partim olan CHP’den İstanbul 2. Bölge Milletvekilliği aday adaylığına müracaat etmiş bulunmaktayım. Yerim, sıram ne olursa olsun, hiç bir kaprise kapılmadan, terimin son damlasını akıtana kadar bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çalışacağım.

NİÇİN ADAY ADAYIYIM?

-Üretime önem veriyorum. Bu güne kadar ürettiğim siyasi anlamdaki fikirlerimi ve ticari alandaki birikimimi toplum yararına kullanmak istiyorum.

-Kamu yönetimi, yerel yönetim ve özel sektör alanında ki teknik ve yasal mevzuata hakimim.

  • STK ve yaşadığım çevre ile sıkı ilişki ve bağlarım var. Onlarla işbirliği içerisindeyim.

-İçinde bulunduğum toplumu harekete geçirme, heyecanlandırma onlarla birlikte aktif olabilme özelliğine sahip bir yapım var.

-Yeteri derecede siyasal birikimin yanında partimizin az oy alabildiği kesimlerde yöresel ve sosyal ilişkilerle, oyumuzu arttırabileceğime inanıyorum.

-Bugüne kadar gerek sosyal ve siyasi alanda başarılı çalışmalarım var. Başkanlığını yaptığım spor kulübü yıllarca şampiyonluklar yaşadı. İBB meclis üyeliğim ve ilçe başkanlığım döneminde toplumsal sorunların çözümüne katkı sundum. İlçe başkanlığında kendimize özgü projelerimiz oldu birlikte olduğum arkadaşlarımla partimiz 6,5 yıl her seçimde oyunu arttırdı.

-Özel sektörde başta Holding bünye olmak üzere büyük kurumlarda başarılı çalışmalarım olduğu gibi kendi şirketlerim de girişimci bir ruhla faaliyet göstermekteyim.

Aday olduğum girdiğim bütün seçimleri kazandım ve zamanı geldiğinde gençliğin gerçek manada önünü açmak için aday olmadan kendi arzumla ayrıldım.

Bütün bu tecrübelerimi halkımızın TBMM hizmetine sunmak için aday adayı oldum.

KISA ÖZGEÇMİŞİM:

Adı soyadı: Mehmet Deniz

Doğum tarihi: 1964

Doğum yeri: Samsun

Eğitim durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi-İktisadi ve idari bilimler fakültesi maliye mezunu

İletişim bilgileri:

Gsm:05323421221

mail adresi: m.denizz4555@gmail.com

ÇALIŞMA HAYATI:

Öğrencilik yıllarından bu güne kadar orta büyük ölçekli ve Holding bünyesi olmak üzere özel sektörde memur ve yönetici kadrolarında çalıştı. Kendi kurduğu şirketinde Turkcell fiber optik kablo işlerini yaptı. Şu an yine kendi kurduğu ve yönetim kurulu başkanlığını yaptığı aile şirketinde Gıda, yemek üretim ve organizasyon işlerini yürütmektedir.

SOSYAL SİYASİ ALANDAKİ ÇALIŞMALARIM:

  • Boğaziçi Çevre Derneği kurucu üyeliği ve genel sekreterliği

  • Sarıyer- Reşitpaşa Spor Kulüp Başkanlığı (1997-2003)

  • DSP Sarıyer Belediye meclis üyeliği ve meclis başkan vekilliği (1994-1999)

  • DSP ve CHP İstanbul büyük şehir belediye meclis üyeliği ve grup sözcülüğü (1999-2004)

  • CHP İstanbul 2.bölge seçim koordinasyon görevi (2007 Genel seçimler)

  • CHP Sarıyer Seçim Koordinasyon Görevi (2009)

  • CHP İstanbul Seçim Koordinasyon Sorumlusu (2011)

  • CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı (2011-2017)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir