ManşetSiyaset

Tüm gözler Şükrü Genç’te

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 3. dönemde yeniden belediye başkan adayı olabilmek için CHP İlçe Başkanlığı’na yarın müracaat dilekçesini verecek.

Saat 11:00’de Büyükdere’deki CHP İlçe Binası’na gelmesi beklenen Başkan Şükrü Genç’i yüzlerce partili de bu tarihi günde yalnız bırakmayacak. Öte yandan CHP’de aday adaylarının başvuruları 19 Ekim’de son bulacak. Bugüne kadar çok sayıda kişi meclis üyesi adaylığı için başvurdu. İlçe yönetiminden de, CHP Sarıyer Yerel Yönetimler’den Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Görkem Kurşun, CHP Sarıyer İlçe Saymanı Lale Tunç, CHP Sarıyer İlçe Sekreteri Ali Gökçe ve CHP Sarıyer Esnaf Odaları’ndan Sorumlu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yıldız meclis üyesi aday adaylığına başvurmak için görevlerinden istifa ettiler.

Müracaat için son gün 19 Ekim

19 Ekim Cuma müracaatın son günü olmasına rağmen halen meclis üyeliği müracaatında bulunmayan çok sayıda kişi de Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten müracaat yapmak için işaret bekliyor. Listeye girmelerine kesin gözüyle bakılan isimlerin ise dosyalarını hazırladıkları öğrenildi. Durumu belirsiz olan ve halen meclis üyeliğini yürüten bazı isimlerin de son ana kadar Şükrü Genç’ten adaylık müracaatı konusunda yeşil ışık bekledikleri öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir